top of page

VAI DIABĒTA NEMEDIKAMENTOZĀ TERAPIJA IR DROŠA UN IETEICAMA


Zināms, ka slimojot ar cukura diabētu, lai uzturētu optimālu glikozes līmeni asinīs, ir jālieto medikamenti. Tomēr, vēloties samazināt ikdienā lietojamo medikamentu apmēru, cilvēki meklē arvien jaunus veidus, kā ārstēties, šķietami nekaitējot veselībai. Viena no iespējām ir pievēršānās ajūrvēdai. Taču, vai tā vispār ir droša nemedikamentozā terpija? Noskaidrosim raksta turpinājumā!

Kas ir ajūrvēda?

Ajūrvēda ir viena no senākajām holistiskās ārstniecības sistēmām, kas ir izveidojusies Indijas subkontinentā. Ajūrvēdas ideoloģijas pamatā ir organisma regulācijas atjaunošana, dabiskā veidā stimulējot atveseļošanās mehānismu. Tas nozīmē, ka netiek lietoti ķīmiski radīti medikamenti. Par pilnīgu organisma atveseļošanos tiek uzskatīts brīdis, kad gan ķermenis, gan prāts ir līdzsvaroti, un cilvēks jūtas harmonijā ar sevi un apkārtējo pasauli.

Ārstēšanās process var noritēt dažādi, ņemot vērā slimības veidu, tās smaguma pakāpi, kā arī personīgos aspektus. Vienā gadījumā var palīdzēt uztura maiņa vai akpunktūras procedūras, kamēr citkārt ir nepieciešams lietot augu preparātus.

Ajūrvēda un cukura diabēts

Lai gan pievēršanās ajūrvēdai var radīt pozitīvu ietekmi uz organismu, tomēr personas ar 1. tipa cukura diabētu nekādā gadījumā nedrīkst pārtraukt insulīna lietošanu un cukura līmeņa paškontroles veikšanu. Līdzīgi ir arī 2. tipa cukura diabēta gadījumā – medikamentu lietošanu pārtraukt nevajadzētu!  Taču daudz kas ir atkarīgs arī no tā, cik izteikti ir glikozes vielu maiņas traucējumi. Piemēram, ja ir diagnosticēts prediabēts, ar ajūrvēdisko preparātu palīdzību un fizikālajām procedūrām iespējams normalizēt glikozes līmeni. Savukārt tad, ja ir radušies kādu citu orgānu (piemēram, nieru) bojājumi, priekšroka jādod medikamentozajai terapijai.

Kaut gan pētījumos ir pierādīta ajūrvēdas līdzekļu  spēja izmainīt daudzu slimību gaitu, tomēr nav paredzams, kāda būs to ietekme uz katru organismu individuāli.

Taču labā ziņa ir, ka ajūrvēda var būt lielisks papildinājums mūsdienu ārstēšanas metodēm. Piemēram, ir novērots, ka paātrinās trofisko čūlu dzīšanas process, ja tradicionālo ārstēšanu papildina ar ārīgu ajūrvēdas līdzekļiem (smēru, uzlējumu u. c.) lietošanu. Tāpat arī nodarbošanās ar jogu vai nodošanās meditācijai samazina stresa līmeni un ļauj atgūt iekšējo līdzsvaru.

Ir svarīgi saprast, ka ar ajūrvēdas palīdzību ir iespējams stabilizēt cukura diabētu, taču diemžēl slimība šādā veidā nav pilnībā izārstējama.

Ja apsverat domu pievērsties ajūrvēdiskām ārstēšanas metodēm, šo lēmumu var pieņemt, tikai konsultējoties ar savu ārstējošo ārstu, kurš, izvērtējot slimības gaitu un visus riska faktorus, spēs noteikt, vai Jūsu gadījumā šāda terapija vispār ir ieteicama un vēlama.

Comments


bottom of page