top of page

SKOLU UN BĒRNUDĀRZU DARBINIEKIEM PAR CUKURA DIABĒTU.


Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība kopā ar ar Bērnu kļīniskās universitātes slimnīcas endokrinologu kolektīvu izstrādājusi jaunu bukletu “Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.”

Ja bērnam, pusaudzim vai jaunietim ir diabēts viņam ir tiesības būt sabiedrībā kā ikvienam vienaudzim un ir jāaug un jāizglītojas bērnu dārzā vai skolā. Bērna veiksmīga un droša iekļaušanās izglītības iestādes vidē ir atkarīga no apkārtējo zināšanām, iejūtības, sapratnes  un vēlmes palīdzēt, ka arī no vecāku pieredzes un ārstējošā ārsta profesionalitātes.

Bukletā apkopota ne tikai visa pamatinformācija par cukura diabētu un tā kontrolēšanu, kas būtu nepieciešams zināt vismaz to izglītības iestāžu darbiniekiem, kurās izglītojas bērni, pusaudži vai jaunieši ar diabētu, bet arī skaidrots kā arī palīdzēt bērnam ar diabētu dažādās ar slimību saistītās krīzes situācijās.

Bukletu Latvijas bērnu un juaniešu diabēta biedrība dāvināja Bērnu kļīniskās universitātes slimnīcas 4. endokrinoloģijas nodaļai,  kurā ārstējās bērni un jaunieši ar diabētu un kur tie kopā ar vecākiem apgūst visas trīs pamatzināšanas kā sadzīvot ar diabētu: insulīns – uzturs – fiziskās aktivitātes. To var saņemt arī Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrībā un Latvijas Diabēta federācijā.

Visi bērnu vecāki aicināti bukletu nogādāt sava bērna izglītības iestādē un palīdzēt izglītības iestādei radīt bērnam drošu un atbalstošu vidi!

Ar Novo Nordisk A/S pārstāvniecību Latvija buklets tika izdots un atvērts šā gada 25. martā  biedrības kopsapulcē.

Comments


bottom of page