top of page

PLĀNO ATJAUNOT DIABĒTA PACIENTU APMĀCĪBU KABINETUS


Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) iecerējis slimnīcās atjaunot diabēta pacienu apmācību kabinetus, kam nepieciešami 275 000 eiro.

Viņš Pasaules veselības dienai veltītajā preses konferencē sacīja, ka, ekonomiskajai krīzei sākoties, būtiski tika samazināts finansējums veselības aprūpei un diabēta pacientu apmācību kabineti tika likvidēti.

Šobrīd šāds kabinets darbojas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tomēr ministrs iecerējis Latvijā atvērt vēl 29 šādus kabinetus. Viņš plāno, ka kabinetos varēs apmācīt 7300 no jauna reģistrētus pacientus un 20% jau esošo pacientu.

Belēvičs iecerējis, ka finansējums tiks ņemts no ietaupījuma, kas radīsies, samazinoties laboratorisko izmeklējumu skaitam. Viņš solīja, ka nākamnedēļ būs zināms, cik liels ietaupījums radies.

Ja finansējuma apjoms būs pietiekams, diabēta pacientu apmācību kabinetu izveide varētu tikt sākta jau gada vidū, bet noteikti šis jautājums tikšot atrisināts nākamgad.

Jau ziņots, ka pēdējo desmit gadu laikā cukura diabēta pacientu skaits Latvijā ir teju dubultojies. Ja 2005.gadā ar šo slimību sirga 47 800 cilvēku, tad 2014.gadā - jau 84 600 cilvēku.


Comments


bottom of page