top of page

PILSONISKĀS SABIEDRĪBAS ORGANIZĀCIJAS APVIENOJAS CIEŅPILNAI KOMUNIKĀCIJAI PAR COVID-19 VAKCINĀCIJU


Lai informētu nevalstiskās organizācijas un atsevišķas sabiedrības grupas, kurās dažādu iemeslu dēļ ir salīdzinoši zemāka vakcinēšanās aptvere, par Covid-19 vakcīnām un vakcinēšanos, sekmētu Latvijas iedzīvotāju vakcinēšanos, mazinātu bažas par vakcīnu iespējamo ietekmi un skaidrotu praktiskos soļus, kā saņemt vakcīnu, 13 pilsoniskās sabiedrības organizācijas ir apvienojušās sadarbībai Latvijas Pilsoniskās alianses projektā “Organizētā pilsoniskā sabiedrība cieņpilnai komunikācijai par Covid-19 vakcināciju”. 

No 1. līdz 3. decembrim projekta ietvaros norisinājās apmācības kā cieņpilni sarunāties par Covid-19 un vakcinēšanos. Apmācībās bija iespējams piedalīties attālināti. Lai visi interesenti varētu pievienoties pasākumam – noklausītos ekspertu viedokļus un uzdotu savus jautājumus, Latvijas Diabēta federācija visām biedrorganizācijām nosūtīja pieslēgšanās informāciju.

Apmācībās piedalījās sadarbības organizāciju pārstāvji, pārstāvji no citām nevalstiskajām organizācijām un citi interesenti. Kopā ar Prof. Dr. sc. inf. Sergeju Kruku apmācību dalībniekiem noskaidroja, kādi iemesli dažādas sabiedrības grupas pārliecina vakcināties, un kas ir tie argumenti, kas nestrādā nemaz. Lekcijā ar infektoloģi Amandu Freimani dalībnieki uzzināja vairāk par to, kā notiek inficēšanās ar Covid-19 un kā tieši palīdz vakcinēšanās. Savukārt, psiholoģe un sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Rošāne pārrunāja ar dalībniekiem to, kā sagatavoties sarežģītajām sarunām par vakcinēšanos un kā rīkoties dažādās situācijās, tai skaitā, saskaroties ar dusmām un agresiju.

Projekta turpinājumā organizācijas strādās ar savām mērķgrupām, individuāli uzrunājot un informējot tos līdzcilvēkus, kas vēl nav vakcinējušies un dažādu iemeslu dēļ šaubās, kā arī  izplatot savos informācijas kanālos projektā sagatavotos materiālus. Aktivitātes norisināsies līdz 31. decembrim, tajās iesaistījušies: Apeirons, Latvijas farmaceitu biedrība, Latvijas diabēta federācija, Latvijas Tirgotāju asociācija, kustība "Viegli palīdzēt", Dia+logs, Latvijas mednieku savienība, Latvijas Sociālo darbinieku biedrība, Make Room Europe, Vidusdaugavas NVO centrs, Sociālās attīstības aģentūra “Pieci airi”, Rīgas vācu kultūras biedrība Kandavā un latvieši.com.


Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Comentarios


bottom of page