top of page

PIEREDZES APMAIŅAS VIZĪTE PIE PROJEKTA PARTNERA


Šā gada 21. -24. aprīlī devāmies vizītē pie mūsu projekta partnera – Norvēģijas Diabēta asociāciju Oslo, lai dalītos ar Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā   projekta  „ Latvijas Diabēta federācijas rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” laikā paveikto, kā arī iegūtu vairāk informāciju par diabēta pacientu aprūpi Norvēģijā un biedrības darbu. Uz Oslo devās federācijas valdes locekle un Rīgas Diabēta biedrības vadītāja Ilze Veilande, Bērnu un Jauniešu diabēta biedrības pārstāvji Simona Jakutāviča un Vitālijs Seržans kā arī federācijas prezidente Indra Štelmane.

Vizītes laikā viesojāmies Norvēģijas Diabēta asociācijā, kas īrē plašas un gaišas telpas Oslo biroju centrā un bez brīvprātīgiem, nodarbina arī 29 algotus darbiniekus, jo biedrības darbam saņem valsta atbalstu  un viesojāmies Oslo reģiona diabēta centrā. Prezentējām savu Diabēta digitālo dienasgrāmatu (kuras ideju bijām guvuši no partneriem) un uzzinājām, ka Norvēģijas DA jau izveidojusi aplikāciju ogļhidrātu novērtēšanai, analizējām projektā paveikto, kā arī Bērnu un Jauniešu diabēta biedrības pārstāvji bija sagatavojuši prezentāciju par savu biedrību.

Mūs iepazīstināja ar motivācijas grupu darbu, kas ir ļoti plaši izplatīta – Norvēģijas Diabēta asociācijā ir vairāk kā 400 motivācijas grupas, bet pie mums ir nelielā skaitā. 

 Saņēmām labu sava darba vērtējumu, laba vēlējumus turpmākām aktivitātēm un, protams,  ieguvām jaunas ierosmes . Vizītes gaita skatāma arī foto galerijā.  

Viesos pie Slovēnijas Diabēta asociācijas

Ar Slovēnijas Diabēta asociācijas pārstāvjiem dažādos Starptautiskās diabēta federācijas rīkotos pasākumos jau bijām tikušies arī agrāk. Taču tuvāk iepazīties gan nebija iznācis. Tāpēc ar prieku atsaucāmies Slovēnijas Diabēta asociācijas prezidenta Petera Miklavčika kunga ielūgumam iepazīties tuvāk.

Vizītē pie Slovēnijas asociācijas uz Lubljanu devās federācijas valdes locekle un Rīgas Diabēta biedrības vadītāja Ilze Veilande un arī federācijas prezidente Indra Štelmane. Tikāmies ar biedrības prezidentu Peteri Miklavčika kungu un valdes locekļiem biedrības telpās, kas ir biedrības īpašumā. Biedrībai ir viens algots darbinieks, lielāko darbu veic brīvprātīgie biedri.

Vizītes laikā apmainījāmies pieredzē par diabēta biedrības aktivitātēm, pastāstījām par Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā   projekta  „ Latvijas Diabēta federācijas rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” aktivitātēm, kā arī apmainījāmies informācija par diabēta pacientu veselības aprūpes iespējām mūsu valstīs. Apsveicām Slovēnijas Diabēta asociāciju ar tuvojošos 60. gadu darbības gadskārtu un pārrunājām nākošās tikšanās iespēju nu jau pie mums Rīgā.

Vizīte bija ļoti lietderīga, jo ieguvām jaunus draugus un paplašinājām savas zināšanas un pieredzi, ko varēsim izmantot arī mūsu biedrībā. 


Comments


bottom of page