top of page

PIEDALIES APTAUJĀ!


Pašreizējā pandēmija radīja būtiskas izmaiņas, ierobežoja ikdienas aktivitātes un nepietiekamu piekļuvi veselības aprūpei. Tā radīja milzīgu slogu cilvēkiem, kuri dzīvo ar cukura diabētu.    Jaunākie pētījumi arī ir parādījuši, ka cilvēkiem, kuri slimo ar diabētu, ir lielāks smagu komplikāciju rašanās risks no COVID-19, un skaitļi diemžēl liecina, ka cilvēki, kas slimo ar diabētu un saslimst ar COVID-19 tiek  biežāk hospitalizēti, un var būt arī sliktāki rezultāti.

 

COVID-19 pandēmija visā Eiropā parādīja veselības aprūpes sistēmas vājās vietas. Tagad ir jāizdara secinājumi, lai veidotu spēcīgāku un noturīgāku diabēta ekosistēmu.

 

Lai apzinātu  problēmas, ar kurām saskaras cilvēki, kas slimo ar diabētu, viņu radinieki un aprūpētāji, kā arī lai palīdzētu atklāt inovatīvos pasākumus un risinājumus, kas tika īstenoti krīzes laikā, IDF Europe tagad sāk divas aptaujas, lai apkopotu gan ar diabētu sirgstošo cilvēku, gan veselības aprūpes speciālistu viedokļus un perspektīvas. Patreiz aptaujas jau pieejama 18 valodās.

 

Jūsu ieguldījums kā personai, kas dzīvo ar diabētu, ir svarīgs, lai mēs varētu rīkoties un izstrādāt   politikas ieteikumu kopumu. Ar to mēs iepazīstināsim valstu un visas Eiropas politikas veidotājus un citas attiecīgās diabēta ieinteresētās personas. Veselības aprūpes sistēma un diabēta joma ir jāsagatavo, lai nākotnē labāk risinātu iespējamu COVID -19 un citu veselības situāciju otro vilni.

 

Šī aptauja tiešām ir nozīmīga, lai apzinātu situāciju!

Ir  svarīgi iegūt pēc iespējas vairāk izpildītu anketu.

Tagad anketa  tulkota arī latviešu valodā, bet pieejama arī krievu valodā.

 

Latvijas Diabēta federācija  aicina Jūs aizpildīt anketu!   Tas neaizņems daudz laika.

Padalieties ar šo informāciju, ja jūsu redzes lokā ir vel kādas personas ar diabētu un mudiniet izpildīt anketu.

 

Anketa ir pieejama:

Latviešu valodā : www.surveymonkey.com/r/8BNPBGQ

Comments


bottom of page