top of page

PASAULES VESELĪBAS DIENĀ VECRĪGĀ KONSULTĒS PAR DIABĒTA RISKIEM!


Pasaules veselības dienā, 7. aprīlī, Vecrīgā, Kaļķu ielā 28, no pl. 11.00 līdz 13.00 notiks Latvijas Diabēta federācijas (LDF) informatīvi izglītojošs pasākums par cukura diabētu. Tā laikā apmeklētāji varēs saņemt informāciju par diabēta riskiem un veselīgu uzturu, kā arī būs pieejamas diabēta speciālistu bezmaksas konsultācijas.

Kādas pazīmes var liecināt par saslimšanu ar cukura diabētu un kuru produktu lietošana uzturā var mazināt diabēta riskus? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par izplatīto slimību palīdzēs rast speciālisti. Tāpat pasākumā dalīs kuponus, ar kuriem ikviens interesents varēs bez maksas pārbaudīt cukura līmeni asinīs Latvijas Diabēta federācijā, Deglava ielā 2.

Lai pievērstu uzmanību strauji pieaugošajai saslimstībai ar cukura diabētu, Pasaules veselības diena šogad veltīta diabēta profilaksei. Latvijā ar šo slimību ikdienā sadzīvo vairāk nekā 80 tūkstoši iedzīvotāju, un ik gadu tiek reģistrēti vairāki tūkstoši jaunu diabēta pacientu. Tomēr līdz pat 80% diabēta saslimšanas gadījumu iespējams novērst vai aizkavēt ar diētas maiņu un fiziskajām aktivitātēm.

LDF pasākums šo ceturtdien norisināsies starp ātrās apkalpošanas restorānu "McDonald's" un viesnīcu "Hotel Roma".

Pēdējo gadu statistika ir satraucoša:

  • 60 miljoniem cilvēku ir cukura diabēts un viena trešā daļa to vēl nezina;

  • 32 miljoni cilvēku ir riska zonā, lai saslimtu ar otrā tipa cukura diabētu;

  • ja situācija nemainīsies, 2040. gadā 11% pasaules iedzīvotājiem būs cukura diabēts;

  • 2015. gadā no cukura diabēta mira 627 000 cilvēki;

  • 140 000 bērniem ir pirmā tipa cukura diabēts;

  • katru gadu 21 600 bērniem tiek atklāts pirmā tipa cukura diabēts;

  • 2015. gadā cukura diabēta ārstēšanai Eiropā tika iztērēti 145 biljoni eiro.

Mūsdienu cilvēku dzīves ritms ir galvenais iemesls, kas strauji veicina cukura diabēta izplatīšanos sabiedrībā – neveselīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids ir pirmie soļi cukura diabēta virzienā.

Jau kopš 2006. gada pasaulē šī problēma ir saasināta un ir uzsākta cīņa, lai samazinātu slimnieku skaitu.

Lai šo cīņu uzvarētu, ir jāiesaista ikkatra sabiedrības daļa: Valsts institūcijas, darba devēji, izglītības iestādes, ārsti un, protams, pati sabiedrība. Atceries - ikviens no mums var rūpēties par veselību un novērst risku saslimt ar otrā tipa cukura diabētu.

Vairāk par veicamajiem soļiem lasi šeit.

Ēdīsim veselīgi – sportosim - sekosim ārsta ieteikumiem – uzvarēsim cukura diabētu!

Comments


bottom of page