top of page

PADOMI ZIEMASSVĒTKU SEZONAI ĢIMENĒM, KURĀS AUG BĒRNI AR DIABĒTU


Uzziniet padomus, kā ar baudu un bez liekiem strīdiem pārlaist svētku sezonu, ja Jūsu bērnam ir cukura diabēts!

1. Padoms: neaizliedziet, bet sadaliet devas

Sliktākā lieta, ko var izdarīt bērnam, ir aizliegt izbaudīt dažādus saldumus, it īpaši Ziemassvētku laikā, kad tie atrodami visās malās. Ja bērns ir liels šokolādes kārumnieks, atļaujiet viņam iegādāties Adventes kalendāru, kurā ir mazi šokolādes gabaliņi, taču pieskatiet, lai mājās nebūtu vēl citi saldumi, kuri varētu kārdināt Jūsu atvasi.

 Lieliska alternatīva šokolādes Adventes kalendāram ir kalendāri ar rotaļlietām, piemēram, no zīmola “Lego”. Šāda opcija nenoliedzami ir dārgāka, taču noteikti iepriecinās vairāk nekā to spētu mazs saldumiņš. Vēl viens variants ir paštaisīts Adventes kalendārs, kurā ar tā saturu varat variēt atbilstoši sava bērna interesēm.

2. Padoms: domājiet par veselīgumu

Lai gards ēdiens bērna acīs netiktu uztverts kā “aizliegtais auglis”, parūpējieties, lai veselīgu saldumu izvēle nekad neizsīkst. Daudz un dažādiem augļiem, riekstiem, veselīgiem jogurtiem un popkornam būtu jābūt atrodamam Jūsu virtuvē. It īpaši Ziemassvētku laikā ir grūti izvairīties no šokolādes, tādēļ izmēģiniet mazkaloriju šokolādi, kurai pa virsu varat uzkaisīt kanēli, lai saglabātu Ziemassvētkiem raksturīgo garšu. Ja svētku laikā Jūsu mājās viesojas rūķis, kurš atstāj zeķēs bērniem pārsteigumu, nepērciet saldumus, bet atrodiet citas mazas alternatīvas, piemēram, kārtis, mini spēles, interesantus rakstāmrīkus vai mazas figūriņas ar bērna elkiem un mīļākajiem varoņiem.

3. Padoms: esiet gatavi izmaiņām

Ir ļoti daudz lietu, kas var izmainīt cukura līmeni asinīs, tādēļ Jums jābūt tam gataviem un jāizstrādā rīcības plāns.

Auksts laiks

Auksts laiks var izraisīt rezistenci pret insulīnu, kā arī ietekmēt cukura līmeņa rādītājus, tādēļ strikti jāievēro intervāls starp glikozes testēšanu.

Slinkās dienas

Brīvlaikā, kad bērns nav aktīvs un visu dienu pavada, skatoties multfilmas vai spēlējot datorspēles, cukura līmenis asinīs var pacelties, tādēļ svarīgi nodrošināt bērnam aktīvu dienas plānu, lai tiktu patērēta enerģija, piemēram, mudinot visu ģimeni doties pastaigā vai palūgt atvasei izvest pastaigā suni, palīdzēt mājas darbos vai nodoties kādām aktīvām spēlēm.

Galvenais ieteikums ģimenēm, kurās bērnam ir konstatēts diabēts, noteikti ir izbaudīt šo laiku. Nodrošinot alternatīvas un laikus sagatavojoties dažādām situācijām, Ziemassvētki tiks aizvadīti daudz jautrāk un bez stresa par bērna veselības stāvokli.

Comentários


bottom of page