top of page

KĀ IETAUPĪT NAUDU, BET ĒST VESELĪGI ZIEMĀ: 4 NODERĪGI PADOMI


Kā ietaupīt naudu, bet nezaudēt veselīgos ieradumus ziemas laikā? Šāds jautājums ir aktuāls ne vienai vien personai ar diabētu. Lai palīdzētu Tev plānot ikdienas tēriņus, laiks mainīt paradumus un ieviest noderīgus risinājumus, kas palīdzēs arī ietaupīt!

1. Plāno pirms dodies uz veikalu

Pirms došanās uz veikalu, lai iepirktu pārtikas produktus, veic vairākas darbības, lai iepirktos pēc iespējas efektīvāk:

  • paredzi budžetu. Nosaki noteiktu naudas summu, piemēram, nedēļas griezumā, kuras ietvaros iegādāties pārtikas preces. Tas palīdzēs gan plānot tēriņus, gan ierobežot sevi, lai neveiktu ātros pirkumus, bez kuriem vari iztikt;

  • ieplāno ēdienreizes. Domājot, kā ietaupīt naudu, efektīvs risinājums ir ēdienreižu plānošana. Tad Tu dosies uz veikalu ar skaidru plānu, zinot, ko iegādāties, tādējādi novēršot ilgu laika pavadīšanu veikalā, klejošanu pa to, un kliedējot neziņu par vēlmēm. Lai arī sākotnēji var likties, ka tas ir sarežģīti – ar laiku tā kļūs par ikdienu un redzēsi, ka iepirkšanās kļūs vienkāršāka un lētāka;

  • domā sezonāli. Lai iepirktos lēti arī ziemas periodā, dod priekšroku tiem augļiem un dārzeņiem, kas aktuāli konkrētajam gada laikam. Tas būs ne tikai lētāk, bet arī izdevīgāk ilgtermiņā, jo šādi svaigie ēdieni ilgāk saglabāsies svaigi;

  • pārbaudi ledusskapja un plauktu sastāvu. Iespējams, tajā paslēpies kas aizmirsts, par ko pat nebiji iedomājies. Arī šī pieeja ļaus izvairīties no liekiem tēriņiem, iegādājoties kādu no produktiem dubultā.

  • iedali obligātajos pirkumos un vēlmēs. Obligātās preces ir tās, ar kurām Tev jāpamet veikals, lai sagatavotu savas maltītes konkrētās nedēļas ēšanas plānā, savukārt vēlmju sarakstā – sīkumi, kurus iegādāsies, ja nepārsniegsi budžetu.

2. Pieturies pirkuma sarakstam

Lai arī varētu šķist, ka izveidot pirkuma sarakstu, kas balstīts uz izplānotajām ēdienreizēm, ir grūti – reizēm grūtāk ir pieturēties pie nospraustā.

Ja tas nav Tavā pirkumu sarakstā – neielieciet to grozā! Apmānīt sevi var palīdzēt dažādas pieejas, piemēram, vēlamās preces novietot pirkumu saraksta apakšgalā. Tas radīs sajūtu, ka preces ir mazsvarīgākas un bez tām vari iztikt.

3. Izmanto akcijas

Lieliska iespēja, kā ietaupīt naudu, bet arī ziemas periodā pieturēties pie veselīga uztura – sekot līdzi izmaiņām veikalu piedāvājumos. Izmanto akcijas – šie produkti nav sliktāki, bet palīdzēs ietaupīt!

4. Ievies dažādību ēdienkartē

Vēl viens no veidiem, kā ietaupīt naudu, plānojot ēdienreizes – iekļaut tajās ko nebijušu. Izmēģiniet kādu sev draudzīgu recepti, kas ir gana izaicinoša garšas kārpiņām un iepriekš nav tapusi Tavās mājās, piemēram, savvaļas rīsu salātus ar dzērvenēm un mandelēm vai laša bumbiņas ar kvinoju. Lai arī tas var būt kas pilnīgi jauns – šādā veidā vari papildināt ēdienkarti ar vienkāršiem un veselīgiem ēdieniem.

Kā ietaupīt naudu un tajā pašā laikā nezaudēt vērtīgās uzturvielas, ko uzņemam ēdienreižu laikā? Visa pamatā tik tiešām ir pareiza iepirkšanās! Izvairoties no liekiem izdevumiem, bez kuriem ikdienā vari paēst pilnvērtīgi, patiesi iegūsi daudz, un paldies teiks gan maciņš, gan ķermenis!

Comments


bottom of page