top of page

JA TEV IR CUKURA DIABĒTS, REIZI GADĀ DODIES PIE ACU ĀRSTA UZ TĪKLENES PĀRBAUDI!


Cilvēkiem, kuri sirgst ar cukura diabētu, iespējamas arī acu problēmas.

Ilgstoši paaugstinātais cukura līmenis asinīs bojā tīklenes (acs dibena)  sīko  asinsvadiņu sieniņas, ietekmējot to struktūru un funkcijas. Tā attīstās diabēta komplikācija acīs – diabēta retinopātija. Tīklenes asinsvadi kļūst trausli, reizēm plīst un rada asinsizplūdumus tīklenē. Tīklenes centrālā zonā - mākulā, kas “atbildīga” par tuvo redzi (lasīšanu) pastiprināti uzkrājas šķidrums, radot tur tūsku. Tas viss ar laiku pasliktina tīklenes stāvokli, tiek traucēta tās apasiņošana, bojāto asinsvadu vietā aug jauni, kas vēl vairāk deformē tīkleni. Rezultātā pasliktinās redze un galu galā tas var izraisīt pat redzes zudumu.

Vēl pirms redzes pasliktināšanās savlaicīgi atklātas tīklenes sīko asinsvadu izmaiņas var ārstēt ar lāzerterapiju un apturēt vai pat novērst tālāku tīklenes bojājumu rašanos, it īpaši, ja uzlabo arī diabēta ārstēšanu un normalizē paaugstināto cukura līmeni asinīs. 

Tieši tāpēc ir svarīgi ikvienam diabēta slimniekam vismaz reizi gadā doties pie sava acu ārsta un veikt acu pārbaudi. Pirms uzsāk pārbaudi, jānorāda, ka sirgsti ar cukura diabētu, lai ārsts var īpašu vērību pievērst tieši diabētam raksturīgajām izmaiņām.

Vairāk par to kā noris pārbaude un kā novērt radušās problēmas lasi šeit

Comments


bottom of page