top of page

EKSPERTU SEMINĀRS “KĀ NOVĒRST DIABĒTA PANDĒMIJU?


Lai informētu par jaunām diabēta ārstēšanas iespējām, piektdien, 27. maijā, notiks ekspertu seminārs “Kā novērst diabēta pandēmiju? Iespējas un risinājumi”.

Semināru rīko Latvijas Endokrinologu asociācija un Latvijas Diabēta federācija. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt medicīnas speciālistus, lēmumu pieņēmējus veselības politikas jomā un ieinteresētos sabiedrības pārstāvjus ar jaunām diabēta ārstēšanas iespējām, kas nodrošina diabēta kontroli, kā arī novērš sirds un asinsvadu slimību un citu bīstamu diabēta komplikāciju attīstību.

Latvijā ar cukura diabētu slimo vairāk nekā 100 000 cilvēku. Diemžēl diabēta pacientu skaits turpina palielināties kā mūsu valstī, tā arī citur Eiropā un pasaulē. Starptautiskās organizācijas atzīst, ka diabēts un tā izraisītās komplikācijas līdzās citām neifekciju slimībām ir būtisks priekšlaicīgas nāves iemesls. Pasaules Veselības organizācija situāciju ar neinfekciju slimību izplatību jau raksturo kā pandēmiju, kuras ierobežošanai valstīm būtu jāveic konkrēti un izlēmīgi soļi. Arī Eiropas Komisija gatavo iniciatīvu, lai palīdzētu Eiropas Savienības valstīm cīnīties ar neinfekciju slimībām piecos galvenajos virzienos, no kuriem viens ir diabēts.

Seminārā piedalīsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas centra endokrinoloģe, Latvijas Endokrinologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Dr. Una Gailiša, Latvijas Diabēta federācijas prezidente Dr. Indra Štelmane, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra invazīvais kardiologs, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības valdes priekšsēdētājs Prof. Kārlis Trušinskis, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas centra asinsvadu ķirurgs, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības prezidents Prof. Dainis Krieviņš, Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta pārstāvji. Pasākumu vadīs Latvijas Universitātes pētnieks, Dr. med. Romualds Ražuks.Comments


bottom of page