top of page

DEXCOM ONE NEPĀRTRAUKTA GLIKOZES LĪMEŅA UZRAUDZĪBA REĀLLAIKĀ TAGAD ARĪ LATVIJĀ


Jauna revolucionāra sistēma nepārtrauktai glikozes līmeņa uzraudzībai reāllaikā ir vienkāršs diabēta kontroles veids par pieejamu cenu

 

Rīga, 29.09.2021.

DexCom, Inc. (NASDAQ:DXCM), pasaules līderis reāllaika nepārtrauktas glikozes līmeņa uzraudzības (NGLU) jomā, šodien paziņoja par Dexcom ONE izlaišanu Latvijā. Tā ir jauna diabēta pārvaldības sistēma cilvēkiem ar diabētu no divu gadu vecuma.

Dexcom ONE ir neliels pie ķermeņa piestiprināms sensors un raidītājs, kas mēra glikozes daudzumu asinīs un, izmantojot bezvadu savienojumu, nosūta reāllaika mērījumus uz Dexcom ONE lietotni saderīgā viedierīcē*, tādējādi samazinot nepieciešamību veikt sāpīgus dūrienus pirkstā.† Lietotne parāda arī tendenču bultas, kas ataino glikozes līmeņa izmaiņu ātrumu un virzienu, atvieglojot tūlītējo ārstēšanas lēmumu pieņemšanu un palīdzot cilvēkiem ar diabētu izvairīties no potenciāli bīstamas augsta vai zema glikozes līmeņa sasniegšanas.

“Uzņēmuma Dexcom mērķis ir nodrošināt nepārtrauktas glikozes līmeņa uzraudzības iespējas cilvēkiem ar diabētu visā pasaulē. Dexcom ONE izlaišana Latvijā ir nozīmīgs solis ceļā uz diabēta pārvaldību, piedāvājot vienkāršu risinājumu diabēta kontrolei, izmantojot nepārtrauktu glikozes līmeņa uzraudzību par pieejamu cenu. Mums ir patiess prieks, ka tagad šī jaunā, inovatīvā tehnoloģija ir pieejama arī cilvēkiem Latvijā,” sacīja Ēriks Bjorkmans (Eric Bjorkman), Dexcom ģenerāldirektors un vecākais viceprezidents Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Dexcom ONE funkcijas un īpašības, kas ļauj ierīces lietotājiem kontrolēt diabētu:

  • novērš nepieciešamību pēc dūrieniem pirkstā: diabēta pārvaldība BEZ dūrieniem pirkstā† vai kalibrēšanas;

  • nepārtraukti glikozes līmeņa rādījumi: Dexcom ONE ik pēc 5 minūtēm izmēra glikozes līmeni tieši zem ādas un nosūta rādījumus uz ērtu lietotni saderīgā viedtālrunī, izmantojot Bluetooth savienojumu. Dexcom ONE lietotāji var jebkurā laikā pārbaudīt savu glikozes līmeni un tā virzības gaitu, vienkārši ieskatoties viedtālrunī*;

  • izcila precizitāte: lietotāji, izmantojot glikozes līmeņa vērtību un tendenču bultu lietotnē, var pieņemt lēmumus par ārstēšanu†, piemēram, par nepieciešamo insulīna devu. Atšķirībā no citām uzraudzības sistēmām Dexcom ONE nav nepieciešama kalibrēšana, lai rādījumi būtu precīzi;

  • augsta un zema glikozes līmeņa trauksmes: Dexcom ONE sistēma var brīdināt lietotāju**, ja glikozes līmenis pārsniedz vai nokrītas zem iepriekš iestatītajām augsta un zema glikozes līmeņa robežvērtībām, lai lietotājs var pareizi rīkoties. Brīdinājuma skaņas signālu un vibrāciju var pielāgot;

  • ērts un nemanāms: Dexcom ONE sensoru var nēsāt līdz 10 dienām, piestiprinot to pie vēdera vai augšdelma. Tas ir plāns un gandrīz neredzams zem apģērba;

  • vienkārša ievietošana: Dexcom ONE ir vienkāršs sensora aplikators, kas ļauj ievietot sensoru ar vienu pieskārienu. Pētījumā 84% Dexcom lietotāju atzina, ka sensora ievietošana ir nesāpīga.1

“Gadiem ilgi glikozes līmeņa pārbaudes, veicot dūrienus pirkstā, ir bijušas būtiska diabēta pārvaldības komponente. Tomēr šāda uzraudzība, kas dažkārt var nozīmēt asins analīžu veikšanu pat desmit un vairāk reižu dienā, ir laikietilpīga, sāpīga un grūti savienojama ar citiem ikdienas pienākumiem,” saka Asoc. Prof. Iveta Dzīvīte-Krišāne, endokrinoloģe Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikā. “Ar nepārtrauktu glikozes līmeņa mērīšanas ierīci cilvēki ar diabētu var aizmirst par regulāriem dūrieniem pirkstā†, tā vietā paļaujoties uz lietotnes datiem, kas iegūti no glikozes līmeņa mērīšanas sensora, un pieņemot lēmumus par ārstēšanu, kas padara diabēta pārvaldību personiskāku un efektīvāku.”

Kā iegūt Dexcom ONE Latvijā

Cilvēki ar diabētu var pasūtīt Dexcom ONE ierīci uzņēmuma Dexcom mājaslapā Dexcom.com jau šodien. Šajā vietnē pieejami sākuma komplekti un abonementi, kas ļauj cilvēkiem izmēģināt Dexcom ONE un lietot to pastāvīgi.

2021. gada jūlijā Dexcom saņēma CE zīmi Dexcom ONE sistēmai, kas piemērota cilvēkiem ar diabētu no divu gadu vecuma. Plašāku informāciju par Dexcom ONE skatiet vietnē www.dexcom.com.

Par Dexcom, Inc.

Kopš 1999. gada Dexcom, Inc. ļauj cilvēkiem kontrolēt diabētu, izmantojot inovatīvas nepārtrauktas glikozes līmeņa uzraudzības (NGLU) sistēmas. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Sandjego, Kalifornijā, un, paplašinot darbību arī Eiropā, Dexcom kļuvis par līderi diabēta pārvaldības tehnoloģiju jomā. Ieklausoties lietotāju, aprūpes sniedzēju un ražotāju viedokļos, Dexcom vienkāršo un uzlabo diabēta pārvaldību visā pasaulē. Plašāku informāciju par Dexcom NGLU sistēmām skatiet vietnē www.dexcom.com.

 

*Saderīgo ierīču sarakstu skatiet vietnē www.dexcom.com/compatibility.

**Ja trauksmes funkcija ir ieslēgta

†Ja Dexcom ONE paziņojumi un glikozes līmeņa rādītāji neatbilst simptomiem vai ievērojami atšķiras no sagaidāmajiem rādītājiem, diabēta ārstēšanas lēmumu pieņemšanai izmantojiet glikometru.

1Shah VN, et al. Diabetes Technol Ther. 2018;20(6):428–433.

© 2021 Dexcom, Inc. Dexcom, Dexcom ONE un Dexcom Follow ir DexCom, Inc. prečzīmes, kas reģistrētas ASV un var būt reģistrētas arī citās valstīs. Visas tiesības aizsargātas.

Comments


bottom of page