top of page

6 NODERĪGAS MOBILĀS APLIKĀCIJAS


Ja Tu ikdienā sadzīvo ar diabētu, prioritāšu noteikšana veselībai nekad nav bijusi tik svarīga. Nepieciešams pakārtot dienas grafiku, maltītes, plānot uzņemtās pārtikas apmēru un sastāvu striktāk kā jebkuras parastas diētas gadījumā. Pētījumi liecina, ka diabēta lietotņu izmantošana var uzlabot veselību. Lasi un uzzini par 6 noderīgām mobilajām aplikācijām!

Noderīgas aplikācijas slimniekiem, kuriem ir diabēts

Virtuālajos lietotņu veikalos pieejamas visdažādākās aplikācijas, tostarp tādas, kas var būt noderīgas personām ar diabētu. Lai palīdzētu saprast, ko no visa izvēlēties, ieskaties 6 lietotņu aprakstu apkopojumā. Tas ļaus ieviest skaidrību!

Šī ir lietotne, ko vajadzētu lejupielādēt viedtelefonā ikvienam, ne tikai personām ar diabētu. Ar Medical ID lietotnes palīdzību vari piekļūt gan cilvēka medicīniskajai informācijai, gan kontaktiem ārkārtas situācijās.

Iestati aplikāciju tā, lai vajadzības gadījumā būtu iespējams piekļūt informācijai no bloķēšanas ekrāna.

Lietošanas maksa: nav, tā ir bezmaksas lietotne!

Šī lietotne koncentrējas uz ogļhidrātu, kā arī olbaltumvielu, tauku un kaloriju izsekošanu, izmantojot pārtikas produktu datu bāzi un svītrkodu skeneri. Ēdienreizes vari ievadīt arī ar fotogrāfijām un balss piezīmēm.

Lietotne ļauj iestatīt mērķus un izsekot svara zaudēšanas datus, kā arī reģistrēties vingrinājumiem.

Ņem vērā, ka šajā aplikācijā ir funkcijas tiem, kas ievēro diētu ar zemu ogļhidrātu saturu vai ketogēnu diētu. Tā kā šīs diētas nav piemērotas visiem, aicinām Tevi būt piesardzīgam, lietojot uztura padomus no lietotnes, un pirms izmaiņu veikšanas diētā noteikti sazināties ar ārstu.

Bezmaksas versija piedāvā:

  • pārtikas dienasgrāmatu;

  • makro izsekotāju;

  • kaloriju skaitītāju;

  • svara izmaiņu reģistrēšanas žurnālu;

  • vingrinājumu izsekotāju.

Izvēloties maksas versiju, varēsi sekot arī glikozes un insulīna līmenim asinīs.

Lietošanas maksa: nav, tā ir bezmaksas lietotne (ar iespējām iegūt papildu funkcijas par maksu).

Aplikācija ir estētiska un viegli lietojama, un tai ir ērtas funkcijas, piemēram, trīs mēnešu pārskats par pēdējo glikozes līmeni asinīs, lai palīdzētu jums izsekot, kā varētu būt Tavs A1C.

Ar lietotnes palīdzību var arī ievadīt un izsekot uzņemtos medikamentus, ēdienreizes un ogļhidrātu uzņemšanu, un to var sinhronizēt ar citām lietotnēm, lai apkopotu datus par fiziskajām aktivitātēm.

Izmantojot maksas abonementu, ir iespējams arī aprēķināt insulīna devas, korekcijas un ēdienreizes, kā arī iestatīt atgādinājumus, lai pārbaudītu un reģistrētu cukura līmeni asinīs. Kas ir ļoti ērti – uzreiz iespējams lejupielādēt datus, ko nosūtīt, piemēram, ārstam.

Lietošanas maksa: nav, tā ir bezmaksas lietotne (ar iespējām iegūt papildu funkcijas par maksu).

Šajā aplikācijā vari manuāli ievadīt glikozes līmeni asinīs vai iegādāties īpašu vadu, lai augšupielādētu glikometra rādījumus lietotnē. Katram glikozes ierakstam vari pievienot piezīmes par medikamentiem, garastāvokli, vingrinājumiem un ēdienreizēm (lai ātri ierakstītu, vari pievienot arī maltītes fotoattēlu) un pēc tam izsekot savas tendences dienas gaitā un ilgtermiņā. Šajā lietotnē ir arī funkcijas asinsspiediena, svara un A1C izsekošanai.

Lietošanas maksa: nav, tā ir bezmaksas lietotne (ar iespējām iegūt papildu funkcijas par maksu).

Aplikācija ir piemērota personām ar 1. un 2. tipa diabētu. Ļoti vienkārša un ērti lietojama, apkopojot datus, kas ir svarīgi ikvienam diabēta slimniekam. Ja kāda no funkcijām nav nepieciešama – to pavisam viegli var atspējot.

Ar lietotnes palīdzību iespējams:

  • pārvaldīt visus datus par diabētu;

  • izsekot ēdienreizēm – maizes vienībām, ogļhidrātu vienībām vai ogļhidrātiem;

  • iegūt svarīgu medicīnisko statistiku tieši lietotnē;

  • veikt sinhronizāciju vairākās ierīcēs.

Lietošanas maksa: nav, tā ir bezmaksas lietotne (ar iespējām iegūt papildu funkcijas par maksu).

Tāpat kā citi glikozes izsekotāji, arī Glucose Buddy lietotne ļauj ievadīt glikozes līmeni asinīs, uzņemtos medikamentus un ēdienreizes, kā arī izsekot laika tendencēm. Bet šī aplikācija ietver arī plašu pārtikas datu bāzi, un tā ļauj skenēt svītrkodus, lai no pārtikas produktiem iegūtu informāciju par uzturvērtību.

Visus datus var eksportēt uz izdrukājamām atskaitēm, kuras nogādāt medicīniskajās vizītēs. Lietotne ietver arī 12 nedēļu ilgu diabēta izglītības plānu, kurā iekļautas piecu minūšu nodarbības, kas palīdzēs labāk pārvaldīt diabētu.

Lietošanas maksa: nav, tā ir bezmaksas lietotne (ar iespējām iegūt papildu funkcijas par maksu).

Noderīgas lietotnes personām ar diabētu ir pieejamas plašā skaitā – nepieciešams vien izvēlēties piemērotāko un ērtāk lietojamo. Uzraugi veselību ikdienā, izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas!

Comments


bottom of page