top of page

2019. GADA PASAULES DIABĒTA DIENAS – “DIABĒTS UN ĢIMENE”


14. novembris ir ikgadējā Pasaules Diabēta diena. Tā tiek atzīmēta tieši 14. novembrī, kas ir  Frederika Bantinga,  viena no insulīna atklājēja, dzimšanas diena. No 2006.gada 14.novembris ir ANO oficiāli izsludināta Pasaules Diabēta diena.

Šī gada Pasaules Diabēta dienas tēma aktualizē ģimenes nozīmi cukura diabēta profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā un aicina – “Diabēts: atbalsti savu ģimeni”. Ja kāds no ģimenes locekļiem saslimst vai slimo ar cukura diabētu, tas ietekmē visus ģimenes locekļus – ģimenes ikdiena neizbēgami mainās. Cik gatava tam ir ģimene? Ģimenes loma cukura diabēta ārstēšanā, aprūpē un profilaksē ir liela. Ģimene var atbalstīt, palīdzēt pārvarēt grūtības, neuzmācīgi atgādināt , motivēt un piedalīties, piemēram kopējās fiziskās aktivitātēs un ēšanas ieradumu maiņā. Tieši izglītošana par cukura diabētu, kas ir Pasaules Diabēta dienas kampaņas mērķis, dod iespēju visiem ģimenē ne tikai sadzīvot ar cukura diabētu, bet ar diabētu dzīvot labāk. Jo ģimenes locekļu uzdevums nav kļūt par “diabēta policistu”, kontrolējot personu ar diabētu un tā apēsto maizes kumosu, bet gan tieši pretēji – palīdzēt rast izpratni un kopā sasniegt diabēta ārstēšanas mērķus.

Zilā apļa zīme ir pasaules diabēta sabiedrības simbols. Aplis simbolizē dzīvi un veselību. Zilā krāsa izvēlēta kā simbols cerībām par veselīgu nākotni.  Diabēta zilais aplis simbolizē personu ar diabētu vienotību nebeidzamās rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību.   Piespraudīsim nozīmīti ar gaišzilo apli, degsim zilas sveces savā logā vai izgaismosim zilā krāsā logu, skatlogu vai kādu vides objektu. Parādīsim, ka esam vienoti!

Apmeklējat Pasaules Diabēta dienas pasākumus novados, lai uzzinātu kā sniegt atbalstu personām ar diabētu, vai tas būtu ģimenes loceklis, radinieks, draugs vai līdzcilvēks.

Comments


bottom of page