top of page

ĪSTENOSIM PROJEKTU “VESELĪBAI UN DZĪVESPRIEKAM”


Latvijas Diabēta federācijas projekts „Veselībai un dzīvespriekam” guvis atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursā. Tā īstenošana  dos iespēju rīdziniekiem ar  cukura diabētu tanī skaitā bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem vairāk uzzināt par veselīgu uzturu un dos jaunas zināšanas kā ar veselīga un garšīga uztura palīdzību labāk kontrolēt savu glikozes līmeni asinīs.

Rīdzinieki ar cukura diabētu tiks izglītoti par produktu Glikēmisko indeksu un iegūs jaunas prasmes kontrolēt cukura līmeni asinīs izvēloties produktus vadoties no to glikēmiskā indeksa, uzzinās, kā izvēlēties piemērotus ogļhidrātus saturošus produktus , noskaidros ko un cik ēst, lai kontrolēt pēcmaltītes glikozes līmeni asinīs būtu daudz vieglāk.  Labākas uztura un maltīšu plānošanas prasmes ir priekšnoteikums labākai diabēta kontrolei un veselības saglabāšanai, vienlaicīgi dod iespēju katram baudīt garšīgas maltītes, uzlabot pašsajūtu un dzīvesprieku. Projekta īstenošanas laikā plānoti 3 semināri “Veselīgs uzturs un Glikēmiskā indeksa produkti diabēta pacienta šķīvi” – 2 semināri tieši rīdziniekiem ar cukura diabētu – bērniem, vecākiem un pusaudžiem un pieaugušām mērķa grupas personām, kā arī seminārs Rīgas veselības aprūpes iestāžu medicīnas un diabēta aprūpes māsām un  uztura speciālistiem. Semināra laikā dalībnieki varēs piedalīties diabēta pacientiem „draudzīgu” un veselīgu produktu degustācijā, uzzināt jaunas receptes, uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes. 

Projekta ietvaros tiks sagatavots un iespiests informatīva buklets “Glikēmiskā indeksa produkti jūsu šķīvī “.  Bukletā tiks aprakstīti  ogļhidrātu saturošo produktu glikēmiskie indeksi, doti padomi uztura plānošanā un skaidroti vispārēji ar veselīgu uzturu saistīti jautājumi, lai personas ar diabētu varētu ar uztura palīdzību labāk kontrolēt pēcmaltītes glikozes līmeni asinīs, baudot garšīgas maltītes. 

Uz noslēguma semināru - bukleta prezentāciju tiks aicināti visi interesenti -  Rīgas veselības aprūpes iestāžu pārstāvji, diabēta aprūpes speciālisti, diabēta pacienti, bērnu vecāki, gan sabiedrības pārstāvji.

Projekta darbības laiks ir no šā gada aprīļa līdz novembrim. Tā īstenošana sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrību un Rīgas Diabēta biedrību. Jau drīz informācija par semināru norises vietu un laiku www.diabets.lv, kā arī organizācijas profilos www.Draugiem.lv un www.Facebook.com


Comentários


bottom of page