Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Uzturs & aktivitāte

PADOMI ĒDOT ĀRPUS MĀJĀM

PADOMI ĒDOT ĀRPUS MĀJĀM

Cukura diabēts nebūt nav iemesls, kāpēc būtu jāatsakās ieturēt maltītes ārpus mājas. Ja regulāri ietur maltītes ārpus mājas, vienkārši īpaša uzmanība jāpievērš ēdienu izvēlei un porcijas izmēriem. Tā var kontrolēt ne tikai diabētu, bet arī savu svaru. Neierobežo savu baudījumu, domājot, ka nepieciešams doties uz īpašu restorānu vai ēst īpašas maltītes diabēta dēļ. Tikai uzdrīkstoties atklāsi, ka daudzi restorāni un cita veida ēstuves piedāvā ēdienus, kas ir piemēroti veselīgai maltītei. Lielākā daļa arī novērtēs tavu drosmi un labprāt palīdzēs, ja ē..

Lasīt vairāk!
Draudzīgi rudens ēdieni

Draudzīgi rudens ēdieni

Laikam kļūstot arvien aukstākam, ikdienas ēdienkartei tiek pievienoti dažādi jauni sezonālie produkti. Jāpatur prātā, ka dažādi rudenī iemīļoti ēdieni, piemēram, ābolu pīrāgs, var saturēt lielu cukura daudzumu un ogļhidrātus, kas ietekmēs diabēta pacientu centienus uzturēt veselīgu cukura līmeni asinīs. Arī tādi tipiski rudens ēdieni kā kartupeļu biezenis, krēmzupas un dažādi maizes ēdieni var pārlieku paaugstināt glikozes līmeni. Aukstais laiks, īsākas dienas un svētku sezonas tuvošanās bieži vien veicina atvadas no aktīva dzīvesveida un svaigi gatavota ēdiena, atsākot filmu baudī&s..

Lasīt vairāk!
Superēdieni diabēta pacientiem

Superēdieni diabēta pacientiem

Sastādot veselīgu ikdienas ēdienkarti, jāpatur prātā, ka ir daudz un dažādu vērtīgu ēdienu, kuru sastāvs ir bagāts ar vitamīniem, minerālvielām un šķiedrvielām. Starp šiem ēdieniem ir dārzeņi ar zemu ogļhidrātu un kaloriju daudzumu, augļi, pākšaugi, rieksti, sēklas un pilngraudu produkti.             Jēdzienu “superēdiens” izmanto dažādi pārtikas un dzērienu ražotāji ar mērķi tos reklamēt kā veselību uzlabojošus produktus, taču šim vārdu savienojumam nav oficiālas definīcijas. Parasti &ldqu..

Lasīt vairāk!
Seminārs par aktīvu dzīvesveidu

Seminārs par aktīvu dzīvesveidu

Latvijas Diabēta federācija un Rīgas Diabēta biedrība aicina rīdziniekus ar 1. tipa cukura diabētu uz informatīvo semināru par aktīvu dzīvesveidu sestdien, 26. maijā, viesnīcā “Monika Hotel”, Rīgā. Seminārā Rīgas Stradiņa universitātes profesore, endokrinoloģe Ilze Konrāde skaidros, kas jāņem vērā pacientiem ar 1. tipa diabētu dažādu fizisko aktivitāšu laikā un kā izvairīties no nevēlamām glikozes līmeņa svārstībām. Savukārt rehabilitologs Matīss Mežals stāstīs par dažādiem fizisko aktivitāšu veidiem un kā efektīvi plānot savas aktivitātes. Pasākumā piedalīsies ar..

Lasīt vairāk!
Uzturs vasarā un diabēts

Uzturs vasarā un diabēts

Tagad, kad vasara lutina ar patīkamiem laikapstākļiem un vakari kļūst garāki, maltītes bieži vien tiek ieturētas ārpus mājas. Arī dārza ballītes, pludmales dienas un pat festivālu baudīšana ģimenes un draugu pavadībā nav retums. Sākot ar neveselīgu ēdienu kārdinājumu, līdz pat karstuma izraisītām glikozes līmeņa svārstībām asinīs - cukura diabēta pacientiem dažādas vasarai tipiskas aktivitātes sagādā virkni izaicinājumu. Lai diabēts nebūtu šķērslis labai laika pavadīšanai arī karstajā gadalaikā, iepazīstieties ar mūsu padomiem veselības saglabāšanai. Karstumā - ..

Lasīt vairāk!
Šokolādes kārumi Lieldienās jeb veselīgi šokolādes ēšanas ieteikumi

Šokolādes kārumi Lieldienās jeb veselīgi šokolādes ēšanas ieteikumi

Lieldienas, tāpat kā vairums svētku, ir laiks ģimenei, draugiem, priekam un ēdienam, tai skaitā šokolādei. Laikā, kad veikalu plaukti piepildīti ar kārdinošām šokolādes Lieldienu olām, laiks uzzināt, kā svētku laikā ievērot sabalansētu diētu un patērēt gardo izstrādājumu veselīgākā veidā. Ne tikai diabēta pacientiem, bet visiem, kuri seko savai labklājībai, galvenais nosacījums, lai šokolādes baudīšana neietekmētu veselības stāvokli, ir mērenība un savaldīšanās. Tas nozīmē, ka šokolāde jāatstāj īpašiem gadījumiem, nevis jāizmanto bada ..

Lasīt vairāk!