Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Uzturs & aktivitāte

Veselīga uztura meistarklase

Veselīga uztura meistarklase

Aicinām uz Latvijas Diabēta federācijas rīkoto veselīga uztura meistarklasi "Gardas maltītes noslēpums" ar uztura speciālisti Viānu Kuļšu. Meistarklases vieta: Fazenda Āgenskalns, Nometņu iela 7 Meistarklases datums un laiks: 15. septembris plkst.15:30 Pasākuma programma:  Reģistrācija, iepazīšanās Diskusija "Kas ir veselīgs uzturs?  Vai tas ir gards?" Iepazīšanās ar receptēm un gatavošana (darbs grupās). Tiks gatavota puķukāpostu pica un ķirbju siera kūka. Gatavā produktu degustācija. Diskusija, jautājumi un atbi..

Lasīt vairāk!
Vai grilēts ēdiens ir labs vai slikts?

Vai grilēts ēdiens ir labs vai slikts?

Vai grilēts ēdiens ir labs vai slikts? Grilēšana ir lieliska, diabētam draudzīga gatavošanas metode. Gatavojot uz atklātas liesmas, nav jāpievieno daudz eļļas, un dūmi piešķir apburošu garšu liesai gaļai, dārzeņiem un pat augļiem. Turklāt tas ir lielisks veids, kā izkļūt ārā un baudīt ēdienu kopā ar draugiem un ģimeni. Vai ir labi grilēt ēdienu? Vārdu sakot: jā - noderīgi! Grilēšana noņem taukus no ēdiena, ļaujot patērēt mazāk kaloriju. Milzīgs ieguvums, ja vēlaties zaudēt svaru, saglabāt veselību vai saglabāt savu figūru. Grilēšana ..

Lasīt vairāk!
4.maija svētki

4.maija svētki

Klājam baltu galdautu un ceļam galdā vietējo produkciju - gan to, kas jau izaugusi, gan to, kas savu uznācienu gaida saldētavā. Sastāvdaļas: 200 g redīsu 200 g lapu jeb kalē kāpostu 1 avokado 4 ēdamkarotes diedzētu graudu nedaudz bazilika lapiņu 1/2 citrona sula 1/2 apelsīna sula             4 ēdamkarotes olīveļļas             melnie pipari Sagrieztus lapu kāpostus bez cietajiem kātiem, ripiņās sagrieztus redīsus, šķēlītēs sagrieztu avokado s..

Lasīt vairāk!
Ēst ar baudu, neraizējoties par svaru

Ēst ar baudu, neraizējoties par svaru

Miljoniem cilvēku visā pasaulē dažādu apsvērumu dēļ cenšas ievērot diētu, iztērē daudz naudas dažādām uztura rokasgrāmatām, pērk īpašus diētiskus ēdienus un dzērienus. Dažiem tiešām izdodas samazināt un uzturēt vēlamo ķermeņa svaru, tomēr daudziem ātro diētu ieturētājiem svars vēlāk atjaunojas pat vēl lielāks par sākotnējo. Kā jau visās svarīgākajās lietās šajā pasaule izšķirošais veiksmei ir dažas vienkāršas lietas. Vissvarīgākā no tām ir motivācija ilgtermiņa pārmaiņām! Diemžēl termodinamikas likumi, kurus apguvām skolā, ir nepielūdzami, pr..

Lasīt vairāk!
Ieteikumi svētku laikam  

Ieteikumi svētku laikam  

Straujiem soļiem tuvojas gada ģimeniskākās un sirsnīgākās svinības, kad kvalitatīva laika pavadīšana un kopābūšanas mirkļi ar vistuvākajiem mīsies ar pozitīvām emocijām, dāvanu saņemšanas prieku un, nenoliedzami, arī dažādu ēdienu baudīšanu. Taču tieši ēdienkarte var radīt bažas cilvēkiem ar cukura diabētu. Raksta turpinājumā uzziniet, kā droši nodoties svētku baudīšanai, nekaitējot savai veselībai un pašsajūtai. Visa pamatā – saglabāt mieru Svētki var būt patiesi saspringts un stresains periods, īpaši, ja ciemiņus uzņe..

Lasīt vairāk!
Kā pielāgot pusdienas skolā bērnam ar diabētu?

Kā pielāgot pusdienas skolā bērnam ar diabētu?

Jaunais mācību gads ir ieskrējies, bet ir lietas, kas ir svarīgas ne tikai tā sākumā, bet visu deviņu mēnešu garumā. Kas tas ir? Protams, pilnvērtīga maltīte! Kā pielāgot maltītes bērnam ar diabētu un ko atcerēties, lai bērns justos komfortabli? Par to lasi šajā rakstā! Kāpēc tas ir svarīgi? Par bērniem, kuriem ir cukura diabēts, ir jāņem vērā  daudzi faktori, kuri citiem skolēniem var nebūt būtiski – piemēram, ēdienreižu laiks, cukura līmenis, ēdiena sastāvs u. c. Lai bērns justos pēc iespējas labāk, esot kopā ar citiem, ir svarīgi, ka gan vecāki, plān..

Lasīt vairāk!