Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

D vitamīna veselības bonusi

D vitamīna veselības bonusi

D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kam organismā ir virkne svarīgu lomu, tai skaitā kaulu, zobu un locītavu veselības uzturēšana un imūnsistēmas darbības uzlabošana. Šis par zemu vērtētais vitamīns ir atrodams ne tikai noteiktos pārtikas produktos, bet arī to spēj saražot organisms, reaģējot uz saules iedarbību. Tomēr ziemā lielākajai daļai no mums ir D vitamīna deficīts, ierobežota saules starojuma dēļ, līdz ar to šajā tumšajā gadalaikā nākas vairāk piedomāt pie citiem veidiem, kā uzņemt D vitamīnu, lai nodrošinātu normālu organisma..

Lasīt vairāk!
Pēdu problēmas un to kopšana ziemā personām ar diabētu

Pēdu problēmas un to kopšana ziemā personām ar diabētu

Pēdu kopšana personai ar diabētu vienmēr ir svarīga, taču ziema pakļauj veselīgu pēdu saglabāšanu vēl lielākam izaicinājumam. Šis gadalaiks nāk komplektā ar mitrumu, aukstumu un sausumu – tas palielina diabēta pēdu problēmas risku. Aptuveni 15 līdz 20 procenti diabēta pacientu nonāk slimnīcā pēdas čūlas vai infekcijas dēļ. Var raksties pat pēdu problēmas, kas var izraisīt amputāciju. Līdz ar to sākoties aukstākam un mitrākam laikam, ir svarīgi savlaicīgi pastiprināti rūpēties un uzraudzīt savas pēdas, kā arī pieturēties pie turpinājumā sniegtajiem padomiem:  ..

Lasīt vairāk!
Dzīvošana ar diabētu un veģetārisma izpēte

Dzīvošana ar diabētu un veģetārisma izpēte

Pāriešanai uz veģetārismu var būt dažādi iemesli, turklāt šāda jauna dzīvesveida uzsākšana sniedz potenciālu veselības uzlabošanai. Veģetārs uzturs var palīdzēt samazināt sirds slimību, paaugstināta asinsspiediena, aptaukošanās, nieru slimības un vēža risku. Veģetārisms ir uztura veids, kura pamatā ir augu valsts barība, bet netiek ēsti produkti, kas iegūti, nogalinot dzīvniekus. Pastāv trīs veģetārisma paveidi: Vegāni – šie cilvēki izvairās no visiem pārtikas produktiem, kas nāk no dzīvniekiem (olām, piena produktiem, jebkura veida gaļa..

Lasīt vairāk!
Kas ir diabēta distress un izdegšana?

Kas ir diabēta distress un izdegšana?

Diabēta distress ir tas, ko daži cilvēki jūt, kad tiek pārsteigti ar diabēta nežēlību. Katram reakcija un izjustās emocijas, protams, atšķiras. Neapmierināts, sagrauts, vainīgs, bēdīgs, uztraucies – dažas no emocijām, kas var pārņemt diabēta pacientu, un tā ir tikai normāla un dabīgi reakcija ikvienam, kam ir diagnosticēta kāda ilgtermiņa slimība. Šādas sajūtas noteikti nevajag ignorēt, bet tieši pretēji – ir vēlams vērsties pēc palīdzības. Apzinoties simptomus, ir vieglāk iegūt kontroli pār šīm sajūtām un atvieglot sev ikdienu. Ja tas netiks darīts, ..

Lasīt vairāk!
Ādas kopšana vasarā

Ādas kopšana vasarā

Diabēts var ietekmēt gandrīz jebkuru ķermeņa orgānu, un āda nav izņēmums. Līdz ar vasaras sākšanos ir vēl svarīgāk pievērst uzmanību diabēta kontrolei un veikt papildus pasākumus, lai saglabātu ādu veselīgu. Saules apdegums Saules apdegums var rasties mazāk nekā 15 minūšu laikā pārmērīgas ultravioleto staru iedarbības dēļ. Ādas apdegums ir sarkans un sāpīgs, un, ja apdegums ir smags, tas var radīt čūlas. Bez ādas vēža un ādas bojājumu riska, saules apdegumi rada arī lielu stresu organismam un var izraisīt augstu cukura līmeni asinīs. Labākais veids, kā izvairīties no saules..

Lasīt vairāk!
Aizsardzība no saules

Aizsardzība no saules

Izdzirdot vārdu salikumu “vasaras sezona”, pirmās asociācijas mums daudziem ir tieši saule un patīkamais laiks. Lai gan no vienas puses ir vērtīgi uzņemt saules gaismu, jo tiek papildinātas D vitamīna krātuve organismā, saule tomēr atbrīvo arī UV starojumu, kas var nelabvēlīgi ietekmēt gan mūsu ādu, gan acis, īpaši, ja saule ir spēcīga. Ikvienam ir jāpiedomā par aizsardzības pasākumiem, lai kontrolētu saules ietekmi uz savu ķermeni un vispārīgo veselību. Kā sevi aizsargāt no saules nelabvēlīgās ietekmes? Daudziem no mums patīk izbaudīt saulīti, bet nevienam nepa..

Lasīt vairāk!