Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā

SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā

2018. gada SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā no 25. līdz 27. oktobrim. Šis kongress ir pirmais šāda veida pasākums tiešās izglītības pasākumu sērijā, ko izstrādājusi Starptautiskā Diabēta federācija (IDF), lai novērstu diabēta komplikācijas un uzlabotu aprūpi cilvēkiem, kuri saskaras ar šīs slimības komplikācijām. Šis globālais kongress veltīts VISA veida komplikācijām – hroniskām un akūtām – tostarp kardiovaskulārajai disfunkcijai, nefropātijai, retinopātijai, neiropātijai, perifēro artēriju slimībai, pēdām, nealkoholis..

Lasīt vairāk!
Transportlīdzekļu vadīšana un diabēts

Transportlīdzekļu vadīšana un diabēts

Automašīna – viens no cilvēces brīnišķīgākajiem izgudrojumiem, kurš ne tikai ļauj ātri pārvietoties un nokļūt vēlamajā punktā, bet arī ietaupa laiku un paver iespējas nokļūt nebijušās vietās. Ja jums ir cukura diabēts, nebūtu jāzina ne tikai par auto vai citu transportlīdzekļu vadīšanu un to priekšrocībām, bet arī jāatceras par dažādiem drošības pasākumiem, kuri padarīs šo pieredzi patīkamāku. AM, A1 un A, B1, B un  BE  kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem Šo kategoriju transportlīdzekļu vadītājam atļau..

Lasīt vairāk!
5 ieteikumi pirms došanās uz pasākumu ārpus mājas

5 ieteikumi pirms došanās uz pasākumu ārpus mājas

Ja slimojam ar cukura diabētu, ikdienā ne mazums laika nākas veltīt savas veselības uzmanīšanai. Taču arī apmeklējot sabiedriskus pasākumus ārpus mājām un komforta zonas, jābūt uzmanīgiem. Kā rīkoties, lai nezaudētu diabēta kontroli un nepakļautu sevi straujām un nevēlamām glikozes līmeņa svārstībām, būs atkarīgs no pasākuma tipa, ilguma un vietas. Piemēram, došanās uz mājas ballīti neprasīs tik lielu sagatavošanos, kā brīvdabas festivāla apmeklējums trīs dienu garumā. Tomēr vienmēr ir vērts paturēt prātā: neatkarīgi no situācijas diabētam nav Jūs jāattur no jautru un soci..

Lasīt vairāk!
Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības

Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības

Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības Pēc starptautiskās Diabēta federācijas datiem, diabēts ir devītais nāves iemesls pasaulē sievietēm ar cukura diabētu. Sirds asinsvadu slimību ziņā sievietes parasti ir daudz izturīgākas nekā vīrieši – līdz pat menopauzei sirds asinsvadu slimības vai šo slimību biežākais iemesls - augsts asinsspiediens – sieviešu vidū ir maz izplatīts. Tomēr, ja sieviete slimo ar diabētu, sirds asinsvadu slimības un augsts asinsspiediens ir pat ļoti izplatītas saslimšanas jau pirmsmenopauzes laikā.   Diabēts ievēroj..

Lasīt vairāk!
Pasaules Diabēta diena 2017

Pasaules Diabēta diena 2017

Līdz Pasaules Diabēta dienai 30 dienas! Šogad Pasaules Diabēta dienas tēma ir «Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību», lai aktualizētu glikozes vielu maiņas un insulīna darbības traucējumu problēmas un izaicinājumus sievietēm, uzlabotu tām savlaicīgu diabēta diagnostiku un ārstēšanas rezultātus.  Pēc Starptautiskās Diabēta federācijas aplēsēm, pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 199 miljons sieviešu ar cukura diabētu, bet, turpinoties pašreizējām saslimšanas pieauguma tendencēm, 2040. gadā būs jau ap 313 miljoniem. Četras no ..

Lasīt vairāk!
Zobu veselībai ir nozīme

Zobu veselībai ir nozīme

Jau izsenis par vienu no valsts veselības rādītājiem tiek uzskatīts iedzīvotāju zobu stāvoklis. Bojāti vai iztrūkstoši zobi izskatās neglīti, bet ne tas ir galvenais. Neveseli zobi un smaganas ne tikai pasliktina mehānisku barības sasmalcināšanu mutes dobumā, bet var būt arī nevēlams infekcijas perēklis organismā. Cilvēkam ar cukura diabētu ir paaugstināts risks saslimt ar mutes dobuma slimībām. Visbiežāk diabēts veicina zobu bojāšanos un periodonta slimības - infekciju smaganās un kaulaudos, kuros zobi nostiprināti. Kā jebkura infekcija, arī smaganu saslimšanas var..

Lasīt vairāk!