Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Žurnāls “Saule”Nr. 72 zināt gribošiem lasītājiem

Žurnāls “Saule”Nr. 72 zināt gribošiem lasītājiem

Pie saviem lasītājiem dodas žurnāla “Saule” jaunais izdevums Nr. 72. Šoreiz jau tā pirmā lappuse uzrunā un liek aizdomāties katram lasītājiem par savu valodu un runas veidu, kas, kā zināms, atspoguļo mūsu domāšanu. Vai apzināmies vārda spēku? Vai esam apzināti savas runas kontrolē? Kā parasti žurnāla  lappusēs -  aktuāla un noderīga informācija gan par bērnu ar diabētu vecāku centieniem, gan padomi un speciālistu ieteikumi. Turpinām sarunu par mikrobiomu, šoreiz saistībā ar 2. tipa diabētu, atgādinām par ketonvielām, pēdu kopšanu un publi..

Lasīt vairāk!
Kā sauļoties, nenodarot sev pāri

Kā sauļoties, nenodarot sev pāri

Vasara ir klāt – garas dienas, saule, karstums… Saule un tās ietekme vasarā ir tiešām spēcīga – to var manīt krāšņajās pļavās un ziedos, priecīgajās sejās, siltajā ūdenī. Saules starojums dod arī iespēju organismam ražot D vitamīnu. Lai gan ir jauki noķert saulīti un iegūt arī vasarīgo iedegumu, tomēr pārmērīga saules ietekme var būt kaitīga ik vienam. Turpinājumā lasi, no kā jāuzmanās personām ar diabētu šajā saulainajā vasarā un kā pareizāk un drošāk sauļoties.       Sauļošanās – no kā jāuzmanās Pers..

Lasīt vairāk!
Kas jāzina par COVID-19, ja Jums ir diabēts

Kas jāzina par COVID-19, ja Jums ir diabēts

Kā liecina dati, ko aplūkojām arī iepriekšējā rakstā https://ej.uz/Covid19UnDiabets, Covid-19 ir lielāks apdraudējums personām ar jau esošām veselības problēmām, tajā skaitā arī personām ar diabētu ir lielāks risks saskarties ar smagākām komplikācijām vai pat nāvi. Covid-19 ir jauns koronavīrusa paveids, un pētnieki joprojām pēta, kā tie ietekmē imunitāti. Tomēr ir skaidri zināms fakts, ka diabēta pacienta veselība ir pakļauta lielākam riskam arī citos saslimšanas gadījumos – gripa, infekcija utml. Jautājums ir kāpēc? Augsts cukura līmenis asinīs var traucēt balto..

Lasīt vairāk!

"Saule" Nr. 71

Laikā, kad nevaram tikties un parunāt, ceļu pie saviem lasītājiem ir sācis pirmais šā gada   žurnāls "Saule" Nr. 71. Tā lappusēs atradīsiet aktuālu informāciju par situāciju, ar kuru negaidot esam saskārušies – koronarvirusa COVID-19 infekciju un zināt vērtus padomus. Jo pār tādiem var uzskatīt Starptautiskās Diabēta federācijas ekspertu paziņojumu, kā tieši personām ar diabētu izvairīties no saslimšanas. Savukārt zināt slimības dienu noteikumus, lai kontrolētu diabētu jebkuras blakus saslimšanas laikā, noderīgi ikvienam.  Bez tam..

Lasīt vairāk!
KĀ COVID-19 IETEKMĒ PERSONAS AR DIABĒTU

KĀ COVID-19 IETEKMĒ PERSONAS AR DIABĒTU

Covid-19 ir pilnīgi jauns koronas vīrusa paveids, tāpēc šobrīd pieejamā informācija vēl ir nepilnīga, un nav noskaidrots viss par šo slimību. Turpinājumā pieejamā informācija ir balstīta uz šobrīd zināmajiem faktiem. Apzināmies, ka tas satrauc ik vienu no mums, īpaši tos, kuriem papildus ir citas saslimšanas. Ir daudz neatbildētu jautājumu, tomēr varam sniegt jums dažas atbildes.   Vai personām ar cukura diabētu ir lielāka iespēja saslimt ar COVID-19? Personām ar cukura diabētu nav lielāka iespēja saslimt ar COVID-19, tā ir līdzvērtīga a..

Lasīt vairāk!
INFORMĀCIJA PAR KORONAVĪRUSA SASLIMŠANAS 2019 (COVID-19) UZLIESMOJUMU UN IETEIKUMI CILVĒKIEM AR CUKURA DIABĒTU

INFORMĀCIJA PAR KORONAVĪRUSA SASLIMŠANAS 2019 (COVID-19) UZLIESMOJUMU UN IETEIKUMI CILVĒKIEM AR CUKURA DIABĒTU

2019. gada nogalē Ķīnas Hubei provinces pilsētā Uhaņā kā pneimonijas gadījumu cēlonis tika identificēts jauns koronavīruss (specifisks vīruss, kas izraisa cilvēka un dzīvnieku saslimšanu). Turpmāk tas strauji izplatījās, izraisot epidēmiju visā Ķīnā, un drīz vien tas izplatījās visā pasaulē, nonākot gandrīz visos kontinentos. Zināšanas par šo jauno koronavīrusu vēl arvien nav pilnīgas. KĀ CILVĒKI INFICĒJAS? Vīruss var izplatīties no inficētiem dzīvniekiem (saslimšana Ķīnā visticamāk sākās pēc savvaļas dzīvnieku lietošanas uzturā), taču iespējama a..

Lasīt vairāk!