Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Kas jāzin par menopauzi

Kas jāzin par menopauzi

Menopauze sievietēm var raisīt dažādas mulsinošas emocijas. Tās laikā var rasties nepatīkami simptomi, par kuriem sievietes pat nenojauš – pie tā vainojama šī dzīves pāreja. Daudzas sievietes neapzinās arī to, ka simptomi var rasties vēl gadiem pirms pašas menopauzes. Ja šādā dzīves posmā klāt pievieno arī diabētu, šī neskaidrība un mulsums var palielināties, jo daži simptomi ir raksturīgi gan menopauzei, gan diabētam. Kas jāzina diabēta slimniecēm, tuvojoties menopauzes laikam? Kas? Ko? Kā? – Atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem! &n..

Lasīt vairāk!
Saldinātāji, kas ieteicami cilvēkiem ar diabētu

Saldinātāji, kas ieteicami cilvēkiem ar diabētu

Saldinātāji vai cukura aizstājēji ar zemu kaloriju daudzumu ļauj baudīt saldus ēdienus un dzērienus arī cilvēkiem ar cukura diabētu, neietekmējot viņu cukura līmeni asinīs. Tuvojoties svētkiem, kad ikviens vēlas galdā celt iemīļotākās, gardākās maltītes visai ģimenei, šis kļūst īpaši aktuāli. Cukura aizstājēju klāsts ir plašs, un katram no tiem ir savi plusi un mīnusi. Kādas alternatīvas eksistē? Uzzini turpinājumā! Kontrole cukura līmenim asinīs ir svarīga! Cilvēkiem ar cukura diabētu ir jāpievērš īpaša piesardzība, lai izvairītos no cukura līmeņa paau..

Lasīt vairāk!
14. novembris – Pasaules diabēta diena

14. novembris – Pasaules diabēta diena

Pasaules diabēta diena ik gadu tiek atzīmēta 14. novembrī. Lai arī 2020. gads nesis virkni izmaiņu cilvēku dzīvēs, Pasaules diabēta diena tiek atzīmēta arī šogad, tādējādi turpinot veicināt cilvēku izpratni par diabētu. Pasaules diabēta diena: cīņa ar nopietnu slimību Pēdējās desmitgadēs diabēta izplatība ir pieaugusi, un šobrīd pasaulē apmēram 422 miljoniem iedzīvotāju ir konstatēta saslimšana ar to. Diabēts ir hroniska slimība, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes (cukura) līmenis asinīs. Tas laika gaitā nopietni var ietekmēt sirdi, asinsvadus, acis, nieres un ne..

Lasīt vairāk!
Aicinām uz atklātu sarunu par diabētu

Aicinām uz atklātu sarunu par diabētu

Aicinām uz pirmo “Atklāto sarunu par diabētu”, kas notiks 29.oktobrī plkst.18.00 tiešraidē Facebook tiešsaitē! Sarunā piedalīsies BKUS diabēta aprūpes māsa Ilze Veilande, IDF jauno līderu programmas absolvente, topošā daktere Diāna Andrejeva, Limbažu Diabēta biedrības vadītāja Ņina Tauriņa, Valerijs Džuranovičs un @Diabēts ģimenē Landa Jaunzema. Atklātā sarunā zinātniski un iz dzīves runāsim par to: ►Kas ir diabēts un kā ar to dzīvo? ►Kāda loma ir diabēta aprūpes māsai? ►Ģimene, sabiedrība un valsts - kādu atbalstu sagaida cilvēks ar diabētu? ►Kādu atbals..

Lasīt vairāk!
Piedalies aptaujā!

Piedalies aptaujā!

Piedalies aptaujā!   Pašreizējā pandēmija radīja būtiskas izmaiņas, ierobežoja ikdienas aktivitātes un nepietiekamu piekļuvi veselības aprūpei. Tā radīja milzīgu slogu cilvēkiem, kuri dzīvo ar cukura diabētu.    Jaunākie pētījumi arī ir parādījuši, ka cilvēkiem, kuri slimo ar diabētu, ir lielāks smagu komplikāciju rašanās risks no COVID-19, un skaitļi diemžēl liecina, ka cilvēki, kas slimo ar diabētu un saslimst ar..

Lasīt vairāk!
Veselīgākais un efektīvākais veids zema cukura līmeņa ārstēšanai

Veselīgākais un efektīvākais veids zema cukura līmeņa ārstēšanai

Visi, kas cieš no cukura diabēta, to ir piedzīvojuši: nakts vidū pamosties ar zemu cukura līmeni, nemanāmi aiziet uz virtuvi un saēsties cukurotas uzkodas, ātri nosūtot cukura līmeni asinīs uz nebeidzamajiem “amerikāņu kalniņiem” starp augstu un zemu cukura līmeni. Ir nepatīkami, ja nākamajā rītā pamosties ar paaugstinātu cukura līmeni asinīs, un tas šķietami iedzen Jūsu dienu diabēta haosā. Kā vispareizāk ar to cīnīties? Turpinājumā esam norādījuši veselīgākos un efektīvākos veidus, kā ārstēt zemu cukura līmeni asinīs, iztiekot bez negatīvajām sekām. ..

Lasīt vairāk!