Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Žurnāls Saule 75

Žurnāls Saule 75

Priecājamies visiem darīt zināmu, ka žurnāla “Saule” Nr. 75 jau devies pie saviem lasītājiem. To iespējams saņemt novadu diabēta biedrībās, kā arī Rīgas Diabēta biedrībā , Rīgā Daugavgrīvas ielā 68A, kur viegli nokļūt ar sabiedrisko transportu – autobusu Nr. 3 vai Nr. 245A līdz pieturai “Upesgrīvas iela”, iepriekš sazinoties pa tālruni 20266272. Laikā, kad ir pieejama droša un efektīga aizsardzība pret COVID saslimšanu vai vismaz vieglāku slimības gaitu un speciālisti brīdina par atkārtotu saslimšanas vilni pavisam drīz rudens pusē, ..

Lasīt vairāk!
Kāpēc svarīgi vakcinēties pret COVID 19 saslimšanu

Kāpēc svarīgi vakcinēties pret COVID 19 saslimšanu

Vakcinācija pret COVID 19 infekciju ir sabiedrībā aktuāls jautājums. Kāpēc personām ar cukura diabētu vakcinēties  pret COVID 19 saslimšanu ir īpaši svarīgi? Lai cilvēkiem ar cukura diabētu rastos lielāka izpratne par vakcinācijas svarīgo lomu saslimstības un nopietnu komplikāciju mazināšanā,  Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta tiešsaites sarunu ciklā 2. septembra tēma “Vakcinācija pret COVID 19 un cukura diabēts” . Neskaidros iedzīvotāju jautājumus par vakcīnām un vakcinēšanās drošumu, par vakcīnu ietekmi..

Lasīt vairāk!
Gatavojies rudenim! Kādi vitamīni ir būtiski organismam?

Gatavojies rudenim! Kādi vitamīni ir būtiski organismam?

Gada vēsais laiks pārsteidza agrāk, nekā gaidīts, un tagad, ieskatoties kalendārā, ir skaidrs – rudens vairs nav aiz kalniem. Kā ikvienam, arī personai ar diabētu ir būtiski uzņemt trūkstošos vitamīnus un minerālvielas, lai rudeni un ziemu aizvadītu bez liekām raizēm. Lasi rakstu un uzzini, kādiem vitamīniem dot priekšroku un kā sagatavoties gaidāmajam rudenim! Atbalsti savu imūnsistēmu! Pareizais uzturvielu līdzsvars organismā var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu, samazinot rudens un ziemas sezonās ierasto vīrusu ietekmi uz cilvēku. Mūsu imunitāte darbojas kā s..

Lasīt vairāk!
Neļaujiet karstumam sevi kontrolēt

Neļaujiet karstumam sevi kontrolēt

Bieži ceram uz gadalaiku maiņu un siltāku laiku, taču ne visiem tas rada pozitīvu efektu. Cilvēks ar cukura diabētu, iespējams, ir īpaši jutīgs pret vasaras karsto laiku. Kā karstums ietekmē personas ar diabētu un kā kontrolēt veselību, kad ārā ir augsta temperatūra? Lasiet šajā rakstā! Kā laikapstākļi var ietekmēt cukura līmeni asinīs? Liels karstums var ietekmēt cukura līmeņa kontroli asinīs. Ja lietojat insulīnu vai cukura līmenis asinīs netiek efektīvi kontrolēts, vasaras mēnešos var būt lielāks risks rasties veselības problēmām. Bieži vien galvenā uzmanība tiek ..

Lasīt vairāk!
 Vai gēni spēlē lomu diabēta attīstībā?

Vai gēni spēlē lomu diabēta attīstībā?

Ir gadījumi, kad diabēts mēdz parādīties vienā ģimenē vairākās paaudzēs, no kā rodas jautājums – vai slimībai ir ģenētisks cēlonis? Patiesībā atbilde ir sarežģīta, jo diabēta attīstība ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, diabēta veida, diētas, dzīvesveida un apkārtējās vides. Par to, kādu lomu cilvēka gēni ieņem diabēta attīstībā, uzzini raksta turpinājumā! Kā ģimenes ģenētiskā vēsture un riska faktori ir saistīti ar 1. tipa, 2. tipa un gestācijas diabētu? Neviens cukura diabēta veids pats par sevi nav ģenētisks, bet cilvēka DNS var ietekmēt tā attīstības risku. Kā gēni va..

Lasīt vairāk!
6 noderīgas mobilās aplikācijas

6 noderīgas mobilās aplikācijas

Ja Tu ikdienā sadzīvo ar diabētu, prioritāšu noteikšana veselībai nekad nav bijusi tik svarīga. Nepieciešams pakārtot dienas grafiku, maltītes, plānot uzņemtās pārtikas apmēru un sastāvu striktāk kā jebkuras parastas diētas gadījumā. Pētījumi liecina, ka diabēta lietotņu izmantošana var uzlabot veselību. Lasi un uzzini par 6 noderīgām mobilajām aplikācijām! Noderīgas aplikācijas slimniekiem, kuriem ir diabēts Virtuālajos lietotņu veikalos pieejamas visdažādākās aplikācijas, tostarp tādas, kas var būt noderīgas personām ar diabētu. Lai palīdzētu saprast, ko no ..

Lasīt vairāk!