Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Vai varu kļūt par māmiņu?

Vai varu kļūt par māmiņu?

Sievietes dzīvē gaidīta grūtniecība un bērniņa nākšana pasaule ir brīnišķīgi notikumi. Taču vēl pirms 15-20 gadiem sievietēm ar cukura diabētu reti bija savi bērni. Grūtnieciba bija saistīta ar ievērojamu risku pasliktināt savu veselību un nepārvaramām grūtībām grūtniecību turpināt spontānu abortu, priekšlaicīgu dzemdību, cukura diabēta dekompensācijas un citu komplikāciju dēļ. Apdraudēta bija arī bērna veselība un dzīvība, jo viņam varēja būt nopietni veselības traucējumi: iedzimtas anomālijas un dažādas jaundzimušo komplikācijas, piem., respiratora disstresa sindr..

Lasīt vairāk!
Kādēļ cukura diabēta gadījumā ir regulāri jāpārbauda asinsvadi?

Kādēļ cukura diabēta gadījumā ir regulāri jāpārbauda asinsvadi?

Noskaidrots, ka cukura diabēts, īpaši 2. tipa, ievērojami – divas līdz četras reizes, paaugstina sirds un asinsvadu slimību attīstības risku. Turklāt tas rada nopietnu komplikāciju – diabētisko pēdu, kas laikus un pietiekami neārstēta, var pārtapt pat par gangrēnu. Taču var novērst veselības problēmas, pirms tās vēl ir sākušās! Nozīme ir regulāru pārbaužu veikšanai? Uzzini raksta turpinājumā!   2. tipa cukura diabēts visbiežāk skar cilvēkus ar mazkustīgu dzīvesveidu, paaugstinātu ķermeņa svaru, asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Visi minētie fakto..

Lasīt vairāk!
Cukura diabēts un nieru veselība: kas par to būtu jāzina?

Cukura diabēts un nieru veselība: kas par to būtu jāzina?

Šī gada 9. martā tiek atzīmēta Pasaules Nieru diena. Tās mērķis ir vairot sabiedrības izpratni par nieru nozīmīgo lomu organismā, vienlaikus vēršot uzmanību un izglītojot kā saglabāt nieru veselību. Viens no riska faktoriem, kas var negatīvi ietekmēt nieru veselību, ir cukura diabēts. Diabētiskās nefropātijas diagnostika un ārstēšana Diabētiskā nefropātija ir cukura diabēta komplikācija. Slimībai ir raksturīgs progresējošs nieru funkciju zudums un hroniskas nieru slimības attīstība. Diabētisko nefropātiju diagnosticēt ir vienkārši - jānodod urīn..

Lasīt vairāk!
Kāpēc svarīgi kontrolēt glikozes līmeni arī naktī?

Kāpēc svarīgi kontrolēt glikozes līmeni arī naktī?

Loģiski, ka naktī cilvēks neēd un nedzer, kā arī vairumā gadījumu nav pakļauts stresam. Taču daļai personu ar cukura diabētu ir nepieciešams veikt glikozes līmeņa kontroli arī šajā diennakts laikā, lai samazinātu hipoglikēmijas jeb pazemināta cukura līmeņa risku. Kāpēc jāveic glikozes līmeņa noteikšana naktī Glikozes līmeņa noteikšana naktī nav jāveic pilnīgi visiem, bet gan daļai pacientu, lai varētu nodrošināt labu cukura diabēta kompensāciju. Pārrunājat ar ārstu, vai arī jums vajadzētu pārbaudīt glikozes līmeni asinīs naktī. Bet tā būtu jāveic cilvēk..

Lasīt vairāk!
Cukura diabēta ietekme uz sirds un asinsvadu veselību

Cukura diabēta ietekme uz sirds un asinsvadu veselību

Sirds-asinsvadu slimības joprojām Latvijā un arī citviet pasaulē ir visbiežākais nāves cēlonis. Slimības riska faktori ir daudz un dažādi, bet izplatītākie no tiem ir smēķēšana, neveselīgs dzīvesveids, paaugstināti arteriālais asinsspiediens un  holesterīna līmenis un arī – cukura diabēts. Kas jāzina personām ar cukura diabētu sirds un asinsvadu veselībai? Lasi un uzzini šajā rakstā! Personām ar cukura diabētu – divkārt augstāks sirds un asinsvadu slimību risks Cukura diabēts ievērojami palielina sirds-asinsvadu slimību attīstības risku. Lipīdi (s..

Lasīt vairāk!
Pasaules diabēta diena

Pasaules diabēta diena

Aicinām uz pasaules diabēta dienu par godu Pasaules Diabēta dienai, kas norisināsies 23.novembrī plkst.16.00-19.00 Āgenskalna tirgus Paviljonā. Pasākumā: Glikozes līmeņa noteikšana Dexcom - glikozes monitoringa sistēma - Dexcom.lv Veselīgo našķu degustācija un diabētam piemērotie produktu prezentācija - Dietstore24.com Aptaukošanās risku noteikšana Noskaidro visu par un ap diabētu kopā speciālistiem    

Lasīt vairāk!