Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Kas jāzina par pēdu veselību

Kas jāzina par pēdu veselību

Cukura diabēts ir slimība, kuras pamata pazīme ir paaugstināts cukura (glikozes)  līmenis asinīs. Personām ar cukura diabētu organisms nespēj saražot pietiekami daudz insulīna vai tas nespēj optimāli izmantot pieejamo insulīnu. Izšķir divus diabētu veidus: 1. tipa diabēts – aizkuņģa dziedzeris ražo ļoti maz insulīna vai neražo nemaz, 2. tipa diabēts – organisms ražo nepietiekamu insulīna daudzumu vai tā ražošana ir traucēta. Insulīna funkcija – kontrolēt glikozes līmeni organismā, lai šūnas to pareizi izmantotu kā enerģiju..

Lasīt vairāk!
Vai sāls uzņemšana ir saistīta ar cukura līmeni asinīs?

Vai sāls uzņemšana ir saistīta ar cukura līmeni asinīs?

Kad cilvēkam tiek diagnosticēts diabēts, viena no pirmajām bažām ir par to, kā sekot un novērtēt  ogļhidrātu uzņemšanu. Ar to tiek saprasta un domāta kartupeļu, maizes, makaronu un pat augļu uzņemšana. Bet patiesībā ir vēl viena uzturviela, kas katram, kuram ir 2. tipa cukura diabēts, ir jāizvērtē – nātrijs, ko mēs parasti uzņemam ar sāli (nātrija hlorīdu). Šajā rakstā uzzini, kā sāls uzņemšana ir saistīta ar augstu cukura līmeni asinīs un kas personām ar diabētu jāievēro, lietojot sāli. Kādas problēmas rada pārlieka sāls uzņemšana? ..

Lasīt vairāk!
4 izaicinājumi cilvēkiem ziemā

4 izaicinājumi cilvēkiem ziemā

Auksto laikapstākļu ietekmē, kam pa vidu ik gadu aizrit svētku brīvdienas un gadu mija, var būt grūtāk saglabāt vēlamu glikozes līmeni asinīs un kontrolēt diabētu. Kādi ir bieži sastopami izaicinājumi personām ar diabētu ziemas sezonā un kā tos efektīvi pārvarēt? Lasi mūsu sagatavotajā rakstā! 4 ziemas sezonas  izaicinājumi   Ziemas periods personām ar diabētu var šķist mānīgs. Piemēram, augsts cukura līmenis asinīs var likt domāt, ka Tev ir silti pat tad, ja patiesībā ķermenis ir manāmi atdzisis. Ziema var ietekmēt arī citus diabēta aprūpes aspektus. Uzzini, kas &scaron..

Lasīt vairāk!
Iznācis žurnāls SAULE Nr. 76

Iznācis žurnāls SAULE Nr. 76

Arī šogad, kā tas jau ierasts īsi pirms Pasaules Diabēta dienas 14. novembrī , iznācis un uz novadu diabēta biedrībām, diabēta apmācības un endokrinologu kabinetiem devies mūsu šī gada  pēdējais žurnāla “Saule”  Nr. 76 numuriņš. To var saņemt arī federācijas birojā Rīgā, Daugavgrīvas ielā 68A, taču, ņemot vērā COVID 19 pandēmijas laikā noteiktos ierobežojumus,  iepriekš gan sazinoties pa tālruni 20266272 . Taču zinot, ka šoreiz drukātā žurnāla ceļš līdz lasītājiem būs lēnāks un paies ilgāks laiks līdz tas nonāks savu lasīt..

Lasīt vairāk!
DEXCOM ONE NEPĀRTRAUKTA GLIKOZES LĪMEŅA UZRAUDZĪBA REĀLLAIKĀ TAGAD ARĪ LATVIJĀ

DEXCOM ONE NEPĀRTRAUKTA GLIKOZES LĪMEŅA UZRAUDZĪBA REĀLLAIKĀ TAGAD ARĪ LATVIJĀ

Jauna revolucionāra sistēma nepārtrauktai glikozes līmeņa uzraudzībai reāllaikā ir vienkāršs diabēta kontroles veids par pieejamu cenu   Rīga, 29.09.2021. DexCom, Inc. (NASDAQ:DXCM), pasaules līderis reāllaika nepārtrauktas glikozes līmeņa uzraudzības (NGLU) jomā, šodien paziņoja par Dexcom ONE izlaišanu Latvijā. Tā ir jauna diabēta pārvaldības sistēma cilvēkiem ar diabētu no divu gadu vecuma. Dexcom ONE ir neliels pie ķermeņa piestiprināms sensors un raidītājs, kas mēra glikozes daudzumu asinīs un, izmantojot bezvadu savienojumu, nosūta reāllaika mērījumu..

Lasīt vairāk!
Žurnāls Saule 75

Žurnāls Saule 75

Priecājamies visiem darīt zināmu, ka žurnāla “Saule” Nr. 75 jau devies pie saviem lasītājiem. To iespējams saņemt novadu diabēta biedrībās, kā arī Rīgas Diabēta biedrībā , Rīgā Daugavgrīvas ielā 68A, kur viegli nokļūt ar sabiedrisko transportu – autobusu Nr. 3 vai Nr. 245A līdz pieturai “Upesgrīvas iela”, iepriekš sazinoties pa tālruni 20266272. Laikā, kad ir pieejama droša un efektīga aizsardzība pret COVID saslimšanu vai vismaz vieglāku slimības gaitu un speciālisti brīdina par atkārtotu saslimšanas vilni pavisam drīz rudens pusē, ..

Lasīt vairāk!