Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Jauna terapija, kas varēs izārstēt pirmā tipa cukura diabētu.

Jauna terapija, kas varēs izārstēt pirmā tipa cukura diabētu.

2016. gadā zinātnieki ir nākuši klajā ar jaunu cilmes šūnu terapiju, kas iespējams nākotnē ļaus izārstēt pirmā tipa cukura diabētu. Cukura diabēta slimnieks varēs iztikti bez regulārām injekcijām un cukura mērīšanas. Terapija paredz, ka embrionālās cilmes šūnas tiek pārveidotas par insulīnu ražojošām šūnām, kas mazā kapsuliņā tiek implantētas slimniekam zem ādas. Kapsuliņas funkcija ir aizsargāt šīs šūnas no mūsu imūnsistēmas, kura pretējā gadījumā tām izbruktu un iznīcinātu. Līdz šim terapija jau ir veiksmīgi pārbaudīta uz d..

Lasīt vairāk!
Stress neatgriezeniski kaitē Tavai veselībai!

Stress neatgriezeniski kaitē Tavai veselībai!

Mūsdienās arvien biežāk dzirdam cilvēkus sakām: “Esmu ļoti satraukts..”, “Manā darbā ir daudz stresa situāciju..”, “Es bieži satraucos par sīkumiem…”. Kas īsti ir stress un kā zināt vai tas kaitē Tavai veselībai? Stress ir fiziska un garīga reakcija uz apkārt esošajām briesmām. Apstākļi, kurus nevaram ietekmēt un kuri mums sagādā diskomfortu – rada stresu. Sajūtot stresu, organisms dabiski izvēlas – bēgt vai cīnīties ar radušos situāciju. Organisms, saasinot maņas problēm-situācijas risināšanai, dabiski samazina cit..

Lasīt vairāk!
Uzzini, kuri pasaulē slaveni cilvēki jau gadiem sadzīvo ar cukura diabētu.

Uzzini, kuri pasaulē slaveni cilvēki jau gadiem sadzīvo ar cukura diabētu.

Kā zināms, slimība var piemeklēt ikvienu, arī pasaulē populārus un visiem zināmus cilvēkus. Tik ļoti mīlētais aktieris Toms Henks kopš 2013. gada cīnās ar otrā tipa cukura diabētu. Meksikāņu aktrise, režisore un producente Selma Hajeka ir viena no ievērojamākajām meksikānietēm Holivudā. Par lomu filmā "Frīda" 2002. Gadā tika nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai kā labākā aktrise. Viņa saslima ar diabētu 41. gadu vecumā grūtniecības laikā. Amerikāņu sarunu šova vadītājs Larijs Kings, saskaroties ar šo problēmu, nolēma pilnībā mainīt savu dzīvesveidu, a..

Lasīt vairāk!
Diabēts un nieres

Diabēts un nieres

Diabēta nefropātija vēl nesen attīstījās 25-40% pacientu ar 1. vai 2. tipa diabētu. Neārstēta diabēta nefropātija pasliktina nieru funkciju vidēji par 10% gadā, ir viens no galvenajiem hroniskas nieru nepietiekamības iemesliem. Diabēta nefropātiju bieži novēro kopā ar diabēta retinopātiju. Diabēta nefropātija (par nieru darbību lasiet arī Saule Nr.5 un Nr.14) raksturojas ar olbaltumvielu klātbūtni urīnā (proteīnūriju) un glomeruļu filtrācijas ātruma izmaiņām (GFĀ). Paradoksāli, bet GFĀ sākumā pieaug – hiperfiltrācija, kas tad arī veicina sīko albumīnu parādīšanos urīnā - mikroa..

Lasīt vairāk!