Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Saule 80

Saule 80

Kā katru gadu,  diabēta  mēnesim virzoties uz Pasaules Diabēta dienu pusi, pie saviem lasītājiem dodas žurnāls Saule ar  aktuālo notikumu un pasākumu pārskatu, jaunu informāciju,  rosinošiem rakstiem un padomiem.  Šī gada Pasaules Diabēta dienas aicinājums -  Zini risku. Zini kā rīkoties,  ir vērā ņemams, zinot strauji pieaugošo  2. Tipa diabēta izplatību un savlaicīgi neārstēta vai nepietiekoši ārstēta diabēta sekas.  Vairāk zināt mēs varam palīdzēt ar informāciju un padomiem žurnālā.  Tāpēc garajos vakaros ir..

Lasīt vairāk!
Latvijā draud diabēta eksplozija: pacientu skaits pārsniedz 100 tūkstošus

Latvijā draud diabēta eksplozija: pacientu skaits pārsniedz 100 tūkstošus

Pilno rakstu lasi šeit: https://ir.lv/2023/10/12/latvija-draud-diabeta-eksplozija-pacientu-skaits-parsniedz-100-tukstosus/

Lasīt vairāk!
Vai diabēta nemedikamentozā terapija ir droša un ieteicama

Vai diabēta nemedikamentozā terapija ir droša un ieteicama

Zināms, ka slimojot ar cukura diabētu, lai uzturētu optimālu glikozes līmeni asinīs, ir jālieto medikamenti. Tomēr, vēloties samazināt ikdienā lietojamo medikamentu apmēru, cilvēki meklē arvien jaunus veidus, kā ārstēties, šķietami nekaitējot veselībai. Viena no iespējām ir pievēršānās ajūrvēdai. Taču, vai tā vispār ir droša nemedikamentozā terpija? Noskaidrosim raksta turpinājumā! Kas ir ajūrvēda? Ajūrvēda ir viena no senākajām holistiskās ārstniecības sistēmām, kas ir izveidojusies Indijas subkontinentā. Ajūrvēdas ideoloģijas pamatā ir organisma regulācijas atjauno..

Lasīt vairāk!
Daži ieteikumi stresa mazināšanai

Daži ieteikumi stresa mazināšanai

Vārds “stress” mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā tiek lietots tik bieži, ka tas jau ir kļuvis gluži vai par normu. Mēdzam runāt par stresu teju visās dzīves situācijās – darbā, skolā, sadzīvē… Taču stress nav normāla izpausme, ar ko ikdienā būtu jācenšas sadzīvot. Turklāt īpaši nevēlams tas ir personām, kas sirgst ar kādu hronisku kaiti, tajā skaitā – cukura diabētu. Stress – viens no lielākajiem kaitniekiem Bažas par savu veselības stāvokli, bailes par iespējamo slimības progresu, medikamentu lietošana, regulāra glikozes līmeņa m..

Lasīt vairāk!
Jums ir diabēts, ar to būs jāsadzīvo visu mūžu

Jums ir diabēts, ar to būs jāsadzīvo visu mūžu

Lielākajai daļai lasītāju ir bijis jāuzklausa ārsta atzinums: «Jums ir cukura diabēts, un ar to būs jāsadzīvo visu mūžu...» Atceraties, kā toreiz jutāties? Protams, esam dažādi. Katram savs raksturs, sava jūtu pasaule, lielāks vai vājāks gribasspēks. Viens to pieņem kā tūlīt realizējamu dzīvesveida pārmaiņu programmu. Citam paiet krietni ilgs laiks, pārdomājot, pārdzīvojot un meklējot iespēju slimību ignorēt vai kaut kādā veidā apiet. Diemžēl tādas lespējas nav - ar šo diagnozi jāsadzīvo. Bet, ja kādam tas šķiet par grūtu, vajadzētu meklēt speciālista palīdzību. Viens..

Lasīt vairāk!
Cukura diabēts un peldēšana: vai droši?

Cukura diabēts un peldēšana: vai droši?

Vasarā, kad siltie un patīkamie laikapstākļi mūs īpaši lutina, tā vien gribas atveldzēties kādā no ūdenstilpēm. Taču, vai personām ar cukura diabētu, peldēšana ir droša un ieteicama? Raksta turpinājumā uzzini, kā nodoties peldēm, nenodarot kaitējumu savai veselībai. Peldēšana ir lieliska fiziskā aktivitāte Peldēšanai ir pozitīva ietekme uz veselību un pašsajūtu. Regulāras peldes pagarina dzīves ilgumu, palīdz atbrīvoties no liekā svara, nāk par labu sirds un asinsvadu veselībai, stiprina elpošanas orgānu sistēmu, uzlabo garastāvokli un mie..

Lasīt vairāk!