Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Cukura diabēta ietekme uz sirds un asinsvadu veselību

Cukura diabēta ietekme uz sirds un asinsvadu veselību

Sirds-asinsvadu slimības joprojām Latvijā un arī citviet pasaulē ir visbiežākais nāves cēlonis. Slimības riska faktori ir daudz un dažādi, bet izplatītākie no tiem ir smēķēšana, neveselīgs dzīvesveids, paaugstināti arteriālais asinsspiediens un  holesterīna līmenis un arī – cukura diabēts. Kas jāzina personām ar cukura diabētu sirds un asinsvadu veselībai? Lasi un uzzini šajā rakstā! Personām ar cukura diabētu – divkārt augstāks sirds un asinsvadu slimību risks Cukura diabēts ievērojami palielina sirds-asinsvadu slimību attīstības risku. Lipīdi (s..

Lasīt vairāk!
Pasaules diabēta diena

Pasaules diabēta diena

Aicinām uz pasaules diabēta dienu par godu Pasaules Diabēta dienai, kas norisināsies 23.novembrī plkst.16.00-19.00 Āgenskalna tirgus Paviljonā. Pasākumā: Glikozes līmeņa noteikšana Dexcom - glikozes monitoringa sistēma - Dexcom.lv Veselīgo našķu degustācija un diabētam piemērotie produktu prezentācija - Dietstore24.com Aptaukošanās risku noteikšana Noskaidro visu par un ap diabētu kopā speciālistiem    

Lasīt vairāk!
Ekspertu seminārs “Kā novērst diabēta pandēmiju?

Ekspertu seminārs “Kā novērst diabēta pandēmiju?

Lai informētu par jaunām diabēta ārstēšanas iespējām, piektdien, 27. maijā, notiks ekspertu seminārs “Kā novērst diabēta pandēmiju? Iespējas un risinājumi”. Semināru rīko Latvijas Endokrinologu asociācija un Latvijas Diabēta federācija. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt medicīnas speciālistus, lēmumu pieņēmējus veselības politikas jomā un ieinteresētos sabiedrības pārstāvjus ar jaunām diabēta ārstēšanas iespējām, kas nodrošina diabēta kontroli, kā arī novērš sirds un asinsvadu slimību un citu bīstamu diabēta komplikāciju attīstību. Latvijā ar cukura ..

Lasīt vairāk!
Klāt arī žurnāla  „Saule „ 78. numuriņš

Klāt arī žurnāla „Saule „ 78. numuriņš

Mūsu žurnāla  „Saule „ 78. numuriņš jau aizceļojis uz visiem novadiem un kā parasti to var saņemt diabēta biedrībās. Mēs žurnālā  runājam par visu, kas tev jāzina, stāstam pieredzes stāstus un dalāmies ar ekspertu viedokļiem, skaidroja maz zināmus jautājumus un atrodam atbildes uz neskaidriem, gatavojam veselīgas maltītes un dalāmies ar receptēm, sekojam jaunumiem pasaulē un pārbaudītu informāciju nododam jums. Jo zināšanas ir labas un veselīgas dzīves pamats. Tagad žurnālu varat skatīt arī sadaļā SAULE 

Lasīt vairāk!
Kāpēc regulāri veicamas asins analīzes

Kāpēc regulāri veicamas asins analīzes

Ja Tev ir cukura diabēts, nepieciešams regulāri veikt dažādas asins analīzes. Viens no izmeklējumiem, kas veicams vismaz reizi gadā ir hemoglobīna (Hb) noteikšana. Jo personām ar diabētu dažādu apstākļu dēl hemoglobīna daudzums asinīs var pazemināties. To sauc par anēmiju vai mazasinību. Ja anēmiju diagnosticē savlaicīgi, to var ātrāk izārstēt, nepasliktinot pašsajūtu un veselību. Vai diabēts un anēmija ir saistīti? Diabēts nereti izraisa nieru funkcijas pasliktināšanos un nieru mazspēja var izraisīt anēmiju. Veselas nieres  „zina „ , kad Tava..

Lasīt vairāk!
Saule 77

Saule 77

Šā gada pirmais žurnāla “Saule” Nr. 77 izdevumus sācis ceļu pie saviem lasītājiem, lai katram  palīdzētu labāk sekot savai veselībai un vairāk izzināt, saprast un pieņemt šo, kā mēs sakām, “dzīvesveidu diabēts”. Žurnālā  neatradīsiet  gatavas dzīves receptes, bet gan vērtīgu informāciju, kas gudri izmantota  smalkajā balansā starp veselību un neveselību svaru kausu nosvērs veselības pusē. Līdzas informācijai atradīsiet un saņemsiet atbalstu, kas motivēs ikdienā saskatīt labo un gaišo, prast priecāties un justies laimīgākiem. T..

Lasīt vairāk!