Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Neļaujiet karstumam sevi kontrolēt

Neļaujiet karstumam sevi kontrolēt

Bieži ceram uz gadalaiku maiņu un siltāku laiku, taču ne visiem tas rada pozitīvu efektu. Cilvēks ar cukura diabētu, iespējams, ir īpaši jutīgs pret vasaras karsto laiku. Kā karstums ietekmē personas ar diabētu un kā kontrolēt veselību, kad ārā ir augsta temperatūra? Lasiet šajā rakstā! Kā laikapstākļi var ietekmēt cukura līmeni asinīs? Liels karstums var ietekmēt cukura līmeņa kontroli asinīs. Ja lietojat insulīnu vai cukura līmenis asinīs netiek efektīvi kontrolēts, vasaras mēnešos var būt lielāks risks rasties veselības problēmām. Bieži vien galvenā uzmanība tiek ..

Lasīt vairāk!
 Vai gēni spēlē lomu diabēta attīstībā?

Vai gēni spēlē lomu diabēta attīstībā?

Ir gadījumi, kad diabēts mēdz parādīties vienā ģimenē vairākās paaudzēs, no kā rodas jautājums – vai slimībai ir ģenētisks cēlonis? Patiesībā atbilde ir sarežģīta, jo diabēta attīstība ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, diabēta veida, diētas, dzīvesveida un apkārtējās vides. Par to, kādu lomu cilvēka gēni ieņem diabēta attīstībā, uzzini raksta turpinājumā! Kā ģimenes ģenētiskā vēsture un riska faktori ir saistīti ar 1. tipa, 2. tipa un gestācijas diabētu? Neviens cukura diabēta veids pats par sevi nav ģenētisks, bet cilvēka DNS var ietekmēt tā attīstības risku. Kā gēni va..

Lasīt vairāk!
6 noderīgas mobilās aplikācijas

6 noderīgas mobilās aplikācijas

Ja Tu ikdienā sadzīvo ar diabētu, prioritāšu noteikšana veselībai nekad nav bijusi tik svarīga. Nepieciešams pakārtot dienas grafiku, maltītes, plānot uzņemtās pārtikas apmēru un sastāvu striktāk kā jebkuras parastas diētas gadījumā. Pētījumi liecina, ka diabēta lietotņu izmantošana var uzlabot veselību. Lasi un uzzini par 6 noderīgām mobilajām aplikācijām! Noderīgas aplikācijas slimniekiem, kuriem ir diabēts Virtuālajos lietotņu veikalos pieejamas visdažādākās aplikācijas, tostarp tādas, kas var būt noderīgas personām ar diabētu. Lai palīdzētu saprast, ko no ..

Lasīt vairāk!
1. tipa diabēts un mentālā veselība – kādi draudi pastāv?

1. tipa diabēts un mentālā veselība – kādi draudi pastāv?

1. tipa diabēts ir pastāvīga, visu diennakti klāt esoša slimība, kas tās slimniekam var izraisīt dažādas sajūtas. Cilvēki var piedzīvot dusmas, skumjas, vilšanos, raizes vai nomāktību dienām, nedēļām un pat mēnešiem ilgi. Tiem cilvēkiem, kuriem ir konstatēts 1. tipa diabēts, ir augstāks mentālās (garīgās) veselības problēmu, tostarp depresijas un trauksmes, risks. Mentālā veselība iekļauj emocionālos, psiholoģiskos un sociālās labklājības faktorus. Tā ietekmē mūsu domāšanu, emocijas un uzvedību. Tā arī palīdz noteikt, kā mēs adaptējamies stresa situācijām, attiecami..

Lasīt vairāk!
Kas jāzin par menopauzi

Kas jāzin par menopauzi

Menopauze sievietēm var raisīt dažādas mulsinošas emocijas. Tās laikā var rasties nepatīkami simptomi, par kuriem sievietes pat nenojauš – pie tā vainojama šī dzīves pāreja. Daudzas sievietes neapzinās arī to, ka simptomi var rasties vēl gadiem pirms pašas menopauzes. Ja šādā dzīves posmā klāt pievieno arī diabētu, šī neskaidrība un mulsums var palielināties, jo daži simptomi ir raksturīgi gan menopauzei, gan diabētam. Kas jāzina diabēta slimniecēm, tuvojoties menopauzes laikam? Kas? Ko? Kā? – Atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem! &n..

Lasīt vairāk!
Saldinātāji, kas ieteicami cilvēkiem ar diabētu

Saldinātāji, kas ieteicami cilvēkiem ar diabētu

Saldinātāji vai cukura aizstājēji ar zemu kaloriju daudzumu ļauj baudīt saldus ēdienus un dzērienus arī cilvēkiem ar cukura diabētu, neietekmējot viņu cukura līmeni asinīs. Tuvojoties svētkiem, kad ikviens vēlas galdā celt iemīļotākās, gardākās maltītes visai ģimenei, šis kļūst īpaši aktuāli. Cukura aizstājēju klāsts ir plašs, un katram no tiem ir savi plusi un mīnusi. Kādas alternatīvas eksistē? Uzzini turpinājumā! Kontrole cukura līmenim asinīs ir svarīga! Cilvēkiem ar cukura diabētu ir jāpievērš īpaša piesardzība, lai izvairītos no cukura līmeņa paau..

Lasīt vairāk!