Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Diabēts & pamati

Problēmas Latvijā

Problēmas Latvijā

  Novēlota 2. tipa cukura diabēta atklāšana. Nepietiekama uzmanība diabētisko komplikāciju riska faktoru (smēķēšana, plazmas lipīdi, augsts asinsspiediens) novēršanai. Netiek savlaicīgi diagnosticētas diabētiskās komplikācijas. Nav labas interdisciplināras sadarbības starp primārās aprūpes ārstiem un endokrinologiem, diabēta māsām, oftalmologiem, ķirurgiem, hiropodistiem, apavu speciālistiem. Finansu līdzekļu trūkums: galēji nepietiekošs nodrošinājums ar valsts apmaksātiem glikēmijas paškontroles līdzekļiem (teststrēmelēm glikozes note..

Lasīt vairāk!
Fakti un skaitļi

Fakti un skaitļi

Cukurslimībai ir divas galvenās formas. Ar 1. tipa diabētu saslimst galvenokārt bērni un pieaugušie vecumā līdz 40 gadiem. Vienīgā izdzīvošanas iespēja ir regulāras insulīna injekcijas. Ar 2. tipa diabētu saslimst pēc 40 gadu vecuma. To ārstē ar veselīgu uzturu, tabletēm un/vai insulīnu. No katriem 10 cilvēkiem, kas slimo ar cukura diabētu, 8-9 pacientiem ir 2. tipa diabēts. Cukurslimībai ir divas galvenās formas. Ar 1. tipa cukura diabētu saslimst galvenokārt bērni un jaunieši, bet ar 2. tipa cukura diabētu – pieaugušie. 1. tipa diabētu konstatē 10-15%..

Lasīt vairāk!
Diabēta tipi

Diabēta tipi

1. TIPA DIABĒTS 1. tipa diabēts sastopams 10-15% gadījumu. Aizkuņģa dziedzera ß šūnas neražo insulīnu pietiekošā daudzumā (insulīna deficīts). Tāpēc insulīns no slimības konstatēšanas brīža ievadāms injekciju veidā. Tā ir vienīgā iespēja likvidēt insulīna trūkumu. Parasti saslimst bērni un jauni cilvēki. Visbiežākās pazīmes: bieža urinācija; sausa mute un nepārvaramas slāpes; izteikts nogurums; bada sajūta; nervozitāte, uzbudinājums; svara zudums. 2. TIPA DIABĒTS 2. tipa diabētu sastop 85-90% gadījumu. Insulīna ražošana aizkuņģa d..

Lasīt vairāk!
Kas ir diabēts?

Kas ir diabēts?

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kuras pamatpazīme ir paaugstināts cukura (glikozes) daudzums asinīs. Glikoze ir organisma enerģijas avots – šūnas to izmanto enerģijas iegūšanai. Lai šūnas iegūtu enerģiju, glikozei no asinīm jānokļūst šūnā. Šim procesam – glikozes nokļūšanai no asinīm šūnās, nepieciešams insulīns. Insulīns ir hormons, kuru ražo aizkuņģa dziedzera ß (beta) šūnas. Insulīns palīdz ar uzturu uzņemtajai enerģijai – glikozei nokļūt šūnās. Bez insulīna glikoze paliek asinīs. Ik..

Lasīt vairāk!
Individuālas konsultācijas mērķa grupai

Individuālas konsultācijas mērķa grupai

Pacientiem ar cukura diabētu projekta ietvaros ir iespējams saņemt BEZMAKSAS sociālā darbinieka, psihologa un veselības aprūpes speciālistu – ārstu-endokrinologu, diabēta aprūpes māsas un uztura speciālistu konsultācijas. Psihologa konsultāciju mājās var saņemt personas ar invaliditāti un pārvietošanās  grūtībām.  Konsultanti pieņem pacientus pēc iepriekšēja pieraksta neatkarīgi no jūsu dzīves vietas, ja vien esat gatavi doties pie konsultanta un jums nepieciešama konsultācija. Uz konsultācijām var pieteikties pa norādītajiem tālruņiem:   &..

Lasīt vairāk!