Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Diabēts & pamati

Atrodi savu endokrinologu

Atrodi savu endokrinologu

                Rīga Tituls Vārds Uzvārds Nosaukums Adrese Pilsēta Telefons e-pasts Dr Inga Balcere Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ambulatorā daļa Pilsoņu iela 13 Rīga RĢ- 67069280   Dr Aija Bogdānova A/S Veselības centra..

Lasīt vairāk!
Vai tu esi riska grupā?

Vai tu esi riska grupā?

                Noskaidro savu saslimšanas risku ar cukura diabētu! 1) Cik vecs esi? Jaunāks par 40 gadiem (0 punkti) 40- 49 gadi (1 punkts)  50- 59 gadi (2 punkti) 60 gadi vai vecāks (3 punkti) 2) Kāds ir tavs dzimums? Vīrietis (1 punkts) Sieviete (0 punkti) 3) Ja esi sieviete, vai tev ir iepriekš diagnosticēts grūtniecības jeb gestācijas diabēts? Jā (1 punkts) Nē (0 punkti) 4) Vai tavai mātei, tēvam, māsai vai brālim ir diabēts? Jā (1 punkts) Nē (0 punkti) ..

Lasīt vairāk!
Sociālā aprūpe

Sociālā aprūpe

IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VESELĪBAS APRŪPI
 (cilvēktiesību deklarācijas 25. pants) Slimojot ar cukura diabētu, svarīga nepieciešamība ir: iespēja bieži noteikt cukura daudzumu asinīs un/vai urīnā; insulīns, lai regulētu cukura daudzumu asinīs; iespēja saņemt piemērotas uztura un fizisko aktivitāšu rekomendācijas; regulāras veselības pārbaudes, lai izvairītos no komplikāciju (aklums, nieru nepietiekamība, amputācijas) attīstības; informācija par jaunākajiem sasniegumiem cukura diabēta ārstēšanā. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ IZGLĪTĪBU 
(cilvēktiesību dekl..

Lasīt vairāk!
Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

VAI DIABĒTU VAR IZĀRSTĒT? Šodien cukura diabētu nevar izārstēt, bet to var labi ārstēt un normalizēt cukura daudzumu asinīs, izvairoties no diabēta sarežģījumiem, vienlaicīgi saglabājot lielisku pašsajūtu un labu dzīves kvalitāti. 1. tipa diabētu ārstē: ar regulārām ikdienas insulīna injekcijām. Pati piemērotākā ir intensificēta insulīna ievadīšana – īsas vai ātras darbības insulīns pirms galvenām ēdienreizēm un pagarinātas darbības insulīns uz nakti un/vai no rīta. Veselīgs, sabalansēts uzturs (nepieciešamas uztura plānošanas un novērtē&sca..

Lasīt vairāk!
Kā Pārbaudīt

Kā Pārbaudīt

KĀ PĀRBAUDĪT? Lai pārliecinātos par nefropātijas attīstības risku, jāizdara urīna analīze, pārbaudot - ir vai nav mikroalbumīnūrija. To sauc par mikroalbumīnūrijas testu. Parastā urīna analīze albumīnus nenosaka! Parastā urīna analīzē konstatē tikai lielāku olbaltumu daudzumu - proteīnus. Albumīnu daudzumu urīnā laboratorijā precizē dažādi ar speciālām noteikšanas metodēm: nosaka kopējo albumīnu daudzumu 24 stundu krātā urīnā, albumīnu daudzumu nakts urīna vai 4 stundu krātā urīna porcijā, albumīnu daudzumu gadījuma urīna analīzē, parasti no rīta pēc pamošanās p..

Lasīt vairāk!
Nedaudz vēstures

Nedaudz vēstures

1893. gads 

Aizkuņģa dziedzerī atrod saliņas, kas izstrādā insulīnu, un nosauc tās anatoma Paula Langerhansa vārdā.

 1900. līdz 1920. gads 

Ārsts Paulesku Rumānijā pirmais atklāj insulīnu, bet nepagūst to izmēģināt uz cilvēkiem. Viņa darbu pārtrauca karš. Tas liedza Paulesku iespēju uzvarēt sacensībā par insulīna izgudrošanu.

 1912. gads 

Diabētu ārstē ar badošanos. Pēc dažu dienu badošanās cilvēkam ar diabētu glikozes līmenis asinīs normalizējās. Samazināta uztura uzņemšana bija pirmais reālais cukura diabēta ārstēšanas veids.

 1921. ga..

Lasīt vairāk!