Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Diabēts & pamati

Žurnāls Saule

Žurnāls Saule

Esam priecīgi informēt, ka, tuvojoties Pasaules Diabēta dienai, ceļu pie saviem lasītājiem sācis šā gada jaunais  žurnāla “Saule” izdevums, Nr. 67.  Pasaules Diabēta diena šogad noris ar devīzi “Diabēts un ģimene” . Ģimenei un kopā ar ģimeni pavadītam laikam ir liela nozīme katra cilvēka dzīvē. Kad ģimenē kādam tās loceklim konstatē diabētu, visiem nākas mainīties un piemēroties jaunajiem apstākļiem – par to uz pārdomām aicina jau redakcijas sleja.    Tālāk mūsu žurnāla lappusēs uzzināsiet kas jauns diabēta pacientu aprūpē u..

Lasīt vairāk!
Šā gada pirmais žurnāls “Saule„

Šā gada pirmais žurnāls “Saule„

Ar prieku informējam, ka ceļu pie saviem lasītājiem sācis šā gada pirmais  žurnāla “Saule” izdevums, Nr. 65.  Diabēta ārstēšanas iespējas un veselības atgūšana – tās ir jomas, kur paši pacienti ar diabētu un sabiedrība kopumā , visvairāk gaida jaunas iespējas.   Lai gan slimības pilnīga uzveikšana un izārstēšanās ir vēl tikai nākotnes sapnis, tomēr tieši pēdējos gados ārstēšanas un kontroles iespējas ir strauji attīstījušās un tās ienāk arī pie mums Latvijā.  Taču neskatoties uz jauno m..

Lasīt vairāk!
Labākās mobilās aplikācijas diabēta pacientiem

Labākās mobilās aplikācijas diabēta pacientiem

            Nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, lietojot medikamentus un sekojot ārstēšanās plānam, cilvēki ar diabētu spēj sadzīvot ar slimību un saglabāt labu dzīves kvalitāti.  Taču nemitīga diabēta kontrolēšana var kļūt par izaicinājumu. Lai atvieglotu ikdienas gaitas, esam apkopojuši mobilās aplikācijas, kuras radītas klientiem ar diabētu, kā arī tādas, kuras palīdzēs ievērot veselīgu dzīvesveidu jebkuram. Fooducate Bezmaksas (papildu maksas iespējas) Pieejams Iphone lietotājiem Aplikāci..

Lasīt vairāk!
Vai ir 3. tipa diabēts?

Vai ir 3. tipa diabēts?

Bieži ir nācies dzirdēt par 1. un 2. tipa diabētu, taču mūsdienās tiek runāts arī par vēl kādu – 3. tipa diabētu. Kas īsti tas ir un kādi ir tā simptomi? 3. tipa diabēts izpaužas kā insulīna rezistence jeb nejutīgums pret insulīnu smadzenēs. To mēdz dēvēt arī par Alcheimera slimību un tā ir progresējoša smadzeņu slimība. Cilvēki, kuriem ir šis stāvoklis, pakāpeniski zaudē atmiņu un garīgo uzmanību. Viņiem var būt emocionālas svārstības un uzvedības izmaiņas. Lai gan 1. un 2. tipa cukura diabētu raksturo paaugstināts cukura līmenis asinīs, pētījumā, ko 2012. gadā veica..

Lasīt vairāk!
Cukura diabēta ārstēšanas rokasgrāmata

Cukura diabēta ārstēšanas rokasgrāmata

Tuvojoties Pasaules Diabēta dienai ceļu pie saviem lasītājiem - pacientiem ar 2. tipa diabētu, kas diabēta ārstēšanā izmanto tabletes, sākusi Latvijas Diabēta federācijas un SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic atbalstītais jaunais informatīvais materiāls – “Cukura diabēta ārstēšanas rokasgrāmata”. Grāmatas autori ir Diseldorfas (Vācija) diabēta apmācības skolas veidotāji un zinoši diabēta apmācības eksperti, medicīnas doktori Viktors Jurgens, Monika Grīsele un Peters Kronsbeins. Grāmata, kas ieguvusi lielu popularitāti ar savas praktisko pieeju diabēt..

Lasīt vairāk!
Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts

Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts

Lai palielinātu izvēles iespējas ārstiem un pacientiem Nacionālais veselības dienests no 2017. gada 1. jūlija papildinājis valsts kompensējamo zāļu sarakstu ar 29 medikamentiem un 36 medicīniskajām ierīcēm. Kopumā valsts kompensējamo zāļu sarakstā no 1. jūlija būs 1658 medikamenti un 261 medicīniskā ierīce. Panākta arī vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām par vairāku valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļauto medikamentu cenu, atbilstoši kurai valsts kompensē pacientu zāļu iegādes izdevumus, samazināšanu  no 2 % līdz 30 % . Nacionālais veselības diene..

Lasīt vairāk!