Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Diabēts & pamati

100 gadus pēc insulīna atklāšanas Eiropas Parlaments pieņem nozīmīgu rezolūciju par diabētu

100 gadus pēc insulīna atklāšanas Eiropas Parlaments pieņem nozīmīgu rezolūciju par diabētu

100 gadus pēc insulīna atklāšanas Eiropas Parlaments pieņem nozīmīgu rezolūciju par diabētu Eiropas Parlaments pieņēma rezolūcijas priekšlikumu par diabēta profilaksi, pārvaldību un labāku aprūpi ES (rezolūcijas tekstu skatiet šeit) https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2022-0409_LV.pdf. IDF Europe atzinīgi vērtē šo svarīgo soli uz priekšu, lai novērstu pieaugošo ar diabētu (PwD) slimojošo cilvēku skaitu, uzlabotu diabēta un tā komplikāciju pārvaldību un risinātu nevienlīdzības un atšķirības aprūpes un ārstēšanas..

Lasīt vairāk!
Atklāti par diabētu

Atklāti par diabētu

     Līdz ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju un noteiktiem  ierobežojumiem Latvijas Diabēta federācija un novadu diabēta biedrības  uz laiku ir atcēlušas visus izglītojošus pasākumus, kuri bija paredzēti iekštelpās.      Taču arī šinī laikā neesam pasargāti no saslimšanas ar cukura diabētu, bet tiem, kuriem diabēts jau diagnosticēts, diabēta kontrole un ārstēšana jāveic vēl rūpīgāk. Tāpēc Latvijas Diabēta federācija projekta “Kopā radīt iespējas” (projekta Nr. Nr.2020.LV/NVOF/MIC/02..

Lasīt vairāk!
Sākta projekta īstenošana

Sākta projekta īstenošana

Latvijas Diabēta federācija uzsākusi Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” atbalstīta projekta “Kopā radīt iespējas” , projekta Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/025,  īstenošanu. Programma „NVO fonds” finansēta no Kultūras ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem. Programmu administrē Sabiedrības integrācijas fonds. Projekts “Kopā radīt iespējas” tiek īstenots ar mērķi stiprināt diabēta biedrību sadarbību Latvijā un Baltijas valstīs, veicināt sabiedrības aktivitāti un iesaistīšanos sab..

Lasīt vairāk!
Pareiza insulīna uzglabāšana

Pareiza insulīna uzglabāšana

Vai uzglabājiet insulīnu pareizi? Droša informācija par insulīna preparātu pareizu uzglabāšanu atrodama Starptautiskās Diabēta federācijas Eiropas reģiona (IDF Europe) ekspertu informatīvā materiālā  “Insulīna uzglabāšana”.  Ar Latvijas diabēta federācijas iniciatīvu un Eli Lilly un AS Novo Nordisk finansiālu atbalstu buklets ir iztulkots un iespiests latviešu valodā. Ikvienas interesentam to būs iespējams saņemt novadu diabēta biedrībās, diabēta apmācību kabinetos, pie endokrinologiem, Rīgā arī “Diabēta centrā” un Rīgas Diabē..

Lasīt vairāk!
2019. gada Pasaules Diabēta dienas  – “Diabēts un ģimene”

2019. gada Pasaules Diabēta dienas – “Diabēts un ģimene”

14. novembris ir ikgadējā Pasaules Diabēta diena. Tā tiek atzīmēta tieši 14. novembrī, kas ir  Frederika Bantinga,  viena no insulīna atklājēja, dzimšanas diena. No 2006.gada 14.novembris ir ANO oficiāli izsludināta Pasaules Diabēta diena. Šī gada Pasaules Diabēta dienas tēma aktualizē ģimenes nozīmi cukura diabēta profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā un aicina – “Diabēts: atbalsti savu ģimeni”. Ja kāds no ģimenes locekļiem saslimst vai slimo ar cukura diabētu, tas ietekmē visus ģimenes locekļus – ģimenes ikdiena neizbēgami mainā..

Lasīt vairāk!
Diabēts un ģenētika: statistika, kas jums jāzina

Diabēts un ģenētika: statistika, kas jums jāzina

Kad kādam pēkšņi tiek diagnosticēts diabēts, prātā uzreiz sakrājas miljons jautājumu, piemēram, “Ko tas nozīmē manām finansēm?”, “Ko es varu ēst?”, un visbiežāk: “Vai tas var iedzimt arī maniem bērniem?” Šeit ir statistika, kas jums jāzina, saskaroties ar diabēta diagnozi. Kaukāziešiem ir lielāks 1. tipa diabēta risks nekā jebkurai citai rasei. Nav skaidrs, vai to ietekmē vides vai tas ir gēnu atšķirību dēļ. Zinātnieki šobrīd pēta, kādi vides faktori var būt nozīmīgi 1. tipa diabēta attīstībā. Neatkarīgi no rases gēni, k..

Lasīt vairāk!