Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dažādi

Pasaules diabēta dienā konsultēs par diabēta riskiem

Pasaules diabēta dienā konsultēs par diabēta riskiem

Atzīmējot Pasaules diabēta dienu, Latvijas Diabēta federācija šā gada 14.novembrī aicina iedzīvotājus uz informatīvo pasākumu tirdzniecības centrā "Galerija Centrs", Rīdzenes ielā, Vecrīgā, no pl. 16.00 līdz 18.00. Pasākuma laikā būs iespējams saņemt kuponus bezmaksas cukura līmeņa pārbaudei asinīs, konsultēties ar ārstu – endokrinologu par diabēta riskiem un uztura speciālistu par veselīgu uzturu, kā arī saņemt informatīvos materiālus par diabēta pazīmēm un profilaksi. “Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 84 tūkstoši reģistrētu diabēta pacientu, taču..

Lasīt vairāk!
Diabēta diena 2016

Diabēta diena 2016

14.Novembrī kā katru gadu  atzīmēsim Pasaules Diabēta dienu. Šī gada Diabēta dienas tēma ir "Diabēts un acis" tā aicinot pievērst vairāk uzmanības paaugstinātā cukura izpausmēm acīs. Diabēta retinopātija ir nopietnākā diabēta komplikācija, kas var novest pie redzes traucējumiem un pat akluma. Regulāri pārbaudot  acs dibenu (tīkleni) caur paplašinātām acs zīlītēm pie acu ārsta, var savlaicīgi konstatēt pirmās izmaiņas, novērst to progresēšanu vai nepieciešamības gadījumā ārstēt. Latvijā pēc Cukura Diabēta slimnieku Reģistra datie..

Lasīt vairāk!
Aicinām uz noslēguma semināru!

Aicinām uz noslēguma semināru!

Šā gada 30. aprīlī Rīga notiks Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā   projekta  „ Latvijas Diabēta federācijas rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” nobeiguma seminārs, kurā prezentēsim inovatīvu pakalpojumu "Diabēta digitālā dienasgrāmata", apspriedīsim projekta laikā paveikto un diskutēsim par turpmākām aktivitātēm. Aicināti visu biedrību vadītāji un aktīvisti.  

Lasīt vairāk!
Pieredzes apmaiņas vizīte pie projekta partnera

Pieredzes apmaiņas vizīte pie projekta partnera

Šā gada 21. -24. aprīlī devāmies vizītē pie mūsu projekta partnera – Norvēģijas Diabēta asociāciju Oslo, lai dalītos ar Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā   projekta  „ Latvijas Diabēta federācijas rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” laikā paveikto, kā arī iegūtu vairāk informāciju par diabēta pacientu aprūpi Norvēģijā un biedrības darbu. Uz Oslo devās federācijas valdes locekle un Rīgas Diabēta biedrības vadītāja Ilze Veilande, Bērnu un Jauniešu diabēta biedrības pārstāvji Simona Jakutāviča un Vi..

Lasīt vairāk!
Plāno atjaunot diabēta pacientu apmācību kabinetus

Plāno atjaunot diabēta pacientu apmācību kabinetus

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) iecerējis slimnīcās atjaunot diabēta pacienu apmācību kabinetus, kam nepieciešami 275 000 eiro. Viņš Pasaules veselības dienai veltītajā preses konferencē sacīja, ka, ekonomiskajai krīzei sākoties, būtiski tika samazināts finansējums veselības aprūpei un diabēta pacientu apmācību kabineti tika likvidēti. Šobrīd šāds kabinets darbojas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tomēr ministrs iecerējis Latvijā atvērt vēl 29 šādus kabinetus. Viņš plāno, ka kabinetos varēs apmācīt 7300 no jauna reģistrētus pacie..

Lasīt vairāk!
Pasaules veselības dienā Vecrīgā konsultēs par diabēta riskiem!

Pasaules veselības dienā Vecrīgā konsultēs par diabēta riskiem!

Pasaules veselības dienā, 7. aprīlī, Vecrīgā, Kaļķu ielā 28, no pl. 11.00 līdz 13.00 notiks Latvijas Diabēta federācijas (LDF) informatīvi izglītojošs pasākums par cukura diabētu. Tā laikā apmeklētāji varēs saņemt informāciju par diabēta riskiem un veselīgu uzturu, kā arī būs pieejamas diabēta speciālistu bezmaksas konsultācijas. Kādas pazīmes var liecināt par saslimšanu ar cukura diabētu un kuru produktu lietošana uzturā var mazināt diabēta riskus? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par izplatīto slimību palīdzēs rast speciālisti. Tāpat pasākum..

Lasīt vairāk!