Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dažādi

7. aprīlis - Pasaules veselības diena

7. aprīlis - Pasaules veselības diena

Vēršot uzmanību uz diabēta problemātiku valstī un aicinot uz aktīvu rīcību, Pasaules Veselības dienas ietvaros, kas šogad norit ar devīzi “Veselība visiem” Latvijas Diabēta federācija nosūtīja Latvijas Republikas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijai, Latvijas Valsts prezidenta kancelejai, Latvijas Republikas Ministru prezidentam un Latvijas Republikas Veselības ministrijai vēstuli. Vēstulē valsts augstākajām amatpersonām, norādīts uz hroniskās saslimšanas radīto ekonomisko slogu un aicinot uz diskusiju par steidza..

Lasīt vairāk!
LDF projekts

LDF projekts

Latvijas Diabēta federācijas projekts „Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā  integrācija sabiedrībā „Nepaliec malā”” guvis atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursā un tā īstenošana  dos iespēju rīdziniekiem ar 1 tipa cukura diabētu uzzināt vairāk par drošām aktivitātēm un sportošanu, jo cukura diabēta ikdienas līkloči jeb diabēts nevar būt šķērslis aktīvam dzīvesveidam.  Projekta īstenošanas sākuma  semināros tiks veikta aptauja par dalīb..

Lasīt vairāk!
Rīgas Diabēta biedrības aktualitātes.

Rīgas Diabēta biedrības aktualitātes.

Rīgas Diabēta biedrība mainījusi savu adresi un ar šo gadu atrodas Daugavgrīvas ielā – 68A, Rīgā. Katru trešdienu no plkst 11 līdz 14 pie Rīgas Diabēta biedrībā personas ar diabētu var saņemt informāciju par glikometriem un cukura mērīšanu, nomainīt veco glikometru pret jaunu, modernāku un precīzāku, iemācīties, kā pareizi pašam ar izmērīt savu cukura līmeni asinīs, saņemt diabēta dienasgrāmatu, hipoglikēmiju drošības kartiņu un citus jaunākos informatīvos materiālus, kā arī pēdējos  žurnāla “Saule” numuriņus. Visus, kas vēli..

Lasīt vairāk!
Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas

Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas

Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas:  Zāļu valsts aģentūra jau otro reizi īsteno sociālo mediju kampaņu No 2017. gada 21. līdz 24. novembrim Zāļu valsts aģentūra (ZVA) īsteno sociālo mediju kampaņu, lai veicinātu ziņošanu par zāļu blaknēm. Kampaņa notiek otrās Eiropas mēroga zāļu blakusparādību informācijas nedēļas ietvaros, un tās uzmanības centrā šogad ir bezrecepšu zāles. Lai gan zāles ir drošas un efektīvas, blakusparādības tomēr nereti ir sastopamas, pat, ja ir runa par bezrecepšu zālēm. Ir svarīgi izprast ar zāļu lieto&s..

Lasīt vairāk!
2018. gadā tiks atjaunota diabēta pacientu apmācība

2018. gadā tiks atjaunota diabēta pacientu apmācība

Pasaules Diabēta dienas priekšvakarā saņemta iepriecinoša informācija par  diabēta pacientu apmācības atjaunošanu 2018. gadā. Veselības ministrija informē, ka 2018. gada prioritātes veselības nozarē būs medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošana un cilvēkresursu nodrošinājums. 2018. gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem eiro (sasniedzot 1,014 miljardus eiro*) būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pi..

Lasīt vairāk!
Nikotīns un tā rotaļas ar glikozes līmeni asinīs.

Nikotīns un tā rotaļas ar glikozes līmeni asinīs.

Nikotīns ir augu savienojums, kam piemīt gan stimulējošas, gan nomierinošas īpašības. Visizplatītākie nikotīna uzņemšanas veidi ir cigarešu un cigāru smēķēšana, kā arī košļājamās tabakas lietošana. Neatkarīgi no tā, kā tas tiek uzņemts, nikotīns vistiešākajā veidā ir saistīts ar glikozes līmeņa palielināšanos asinīs, ņemot vērā, ka nikotīns samazina insulīna iedarbību, liekot organismam ražot glikozi, kas netiek piegādāta šūnām. Nikotīna radīto efektu dēļ cilvēkiem ar cukura diabētu pret smēķēšanu būtu jāiztura..

Lasīt vairāk!