Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dažādi

Rīgas Diabēta biedrības aktualitātes.

Rīgas Diabēta biedrības aktualitātes.

Rīgas Diabēta biedrība mainījusi savu adresi un ar šo gadu atrodas Daugavgrīvas ielā – 68A, Rīgā. Katru trešdienu no plkst 11 līdz 14 pie Rīgas Diabēta biedrībā personas ar diabētu var saņemt informāciju par glikometriem un cukura mērīšanu, nomainīt veco glikometru pret jaunu, modernāku un precīzāku, iemācīties, kā pareizi pašam ar izmērīt savu cukura līmeni asinīs, saņemt diabēta dienasgrāmatu, hipoglikēmiju drošības kartiņu un citus jaunākos informatīvos materiālus, kā arī pēdējos  žurnāla “Saule” numuriņus. Visus, kas vēli..

Lasīt vairāk!
Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas

Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas

Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas:  Zāļu valsts aģentūra jau otro reizi īsteno sociālo mediju kampaņu No 2017. gada 21. līdz 24. novembrim Zāļu valsts aģentūra (ZVA) īsteno sociālo mediju kampaņu, lai veicinātu ziņošanu par zāļu blaknēm. Kampaņa notiek otrās Eiropas mēroga zāļu blakusparādību informācijas nedēļas ietvaros, un tās uzmanības centrā šogad ir bezrecepšu zāles. Lai gan zāles ir drošas un efektīvas, blakusparādības tomēr nereti ir sastopamas, pat, ja ir runa par bezrecepšu zālēm. Ir svarīgi izprast ar zāļu lieto&s..

Lasīt vairāk!
2018. gadā tiks atjaunota diabēta pacientu apmācība

2018. gadā tiks atjaunota diabēta pacientu apmācība

Pasaules Diabēta dienas priekšvakarā saņemta iepriecinoša informācija par  diabēta pacientu apmācības atjaunošanu 2018. gadā. Veselības ministrija informē, ka 2018. gada prioritātes veselības nozarē būs medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošana un cilvēkresursu nodrošinājums. 2018. gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem eiro (sasniedzot 1,014 miljardus eiro*) būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pi..

Lasīt vairāk!
Nikotīns un tā rotaļas ar glikozes līmeni asinīs.

Nikotīns un tā rotaļas ar glikozes līmeni asinīs.

Nikotīns ir augu savienojums, kam piemīt gan stimulējošas, gan nomierinošas īpašības. Visizplatītākie nikotīna uzņemšanas veidi ir cigarešu un cigāru smēķēšana, kā arī košļājamās tabakas lietošana. Neatkarīgi no tā, kā tas tiek uzņemts, nikotīns vistiešākajā veidā ir saistīts ar glikozes līmeņa palielināšanos asinīs, ņemot vērā, ka nikotīns samazina insulīna iedarbību, liekot organismam ražot glikozi, kas netiek piegādāta šūnām. Nikotīna radīto efektu dēļ cilvēkiem ar cukura diabētu pret smēķēšanu būtu jāiztura..

Lasīt vairāk!
Nepaliec malā - piedalies aptaujā

Nepaliec malā - piedalies aptaujā

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība veic bērnu un jauniešu vecumā no 0 – 25 gadiem vecāku anketēšanu visā Latvijā. Anketēšanas mērķis ir noskaidrot aktuālākās problēmas 1.tipa diabēta aprūpē bērniem un jauniešiem Latvijā. Aptaujas rezultāti kalpos par pamatu sarunām ar valsts politikas veidotājiem un īstenotājiem, lai nodrošinātu 1.tipa diabēta bērniem un jauniešiem vajadzībās balstītus pakalpojumus veselības aprūpes, sociālo pakalpojumu un izglītības jomās. Jo tikai sniedzot argumentētus priekšlikumus, mēs tiksim sadzird..

Lasīt vairāk!
Nometne iedvesmo

Nometne iedvesmo

Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrība savā 27 gadu garajā darbības pieredzē ir secinājusi, ka tieši vasaras nometnes ir viens no efektīvākajiem rīkiem, lai veicinātu bērnu ar diabētu integrāciju sabiedrībā, jo pēc vasaras nometņu apmeklēšanas bērnos nostiprinās apziņa, ka viņi nav sliktāki par citiem bērniem, ka slimību var kontrolēt un labi kontrolēta slimība netraucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Šogad nometnes labā feju krustmāte bija ABLV Charitable foundation, kas atbalstīja mūs gan finansiāli, gan emocionāli. Ceļš uz nometni nav rožlapiņām kaisīts ..

Lasīt vairāk!