Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dažādi

Seminārs par aktīvu dzīvesveidu un bukleta atklāšana

Seminārs par aktīvu dzīvesveidu un bukleta atklāšana

Latvijas Diabēta federācija (LDF), Rīgas Diabēta biedrība un Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrība aicina iedzīvotājus ar 1. tipa cukura diabētu un citus interesentus uz semināru par aktīvu dzīvesveidu cukura diabēta pacientiem. Tā laikā tiks prezentēti diabēta pacientu aptaujas rezultāti un atklāts izglītojošs buklets par fiziskajām aktivitātēm. Pasākums notiks sestdien, 10.novembrī, no pl.10.00 līdz 13.00, viesnīcā “Rixwell Hotel Konventa Sēta”, Kalēju ielā 9/11, Rīgā. Pasākumā LDF prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane iepazīstinās ar aptaujas rez..

Lasīt vairāk!
1.tipa cukura diabēta pacientu aptauja

1.tipa cukura diabēta pacientu aptauja

Latvijas Diabēta federācija, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projektu konkursa finansētā projekta "Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā integrācija sabiedrībā "Nepaliec malā"" ietvaros, veic ar 1.tipa cukura diabēta pacientu (vai viņu vecāku) aptauju, kuras mērķis ir noskaidrot aktuālākās problēmas 1.tipa diabēta pacientu fizisko aktivitāšu paradumos Rīgā un Latvijā. Aptaujas rezultāti tiks ņemti vērā bukleta "Fiziskās aktivitātes un sports pacientiem ar 1. tipa diabētu" izstrādē. Lūdzam atbildēt uz visiem jautājumiem. Anketu skatī..

Lasīt vairāk!
Rūpes par pēdām vasarā

Rūpes par pēdām vasarā

Vairums cilvēku ar nepacietību gaida to brīdi, kad ar basām kājām varēs izbaudīt sakarsušās pludmales smiltis, kā arī vasaras mēnešos izvēlēties sandales ierasto slēgto apavu vietā. Taču jāzina, ka diabēta pacientiem, kuriem bieži vien ir pasliktināta asinsrite kājās un jušanas traucējumi pēdās , šādas ierastas aktivitātes ir drauds veselībai. Diabēta pacientiem vienmēr ir jāpievērš pastiprināta uzmanība pēdu kopšanai, arī bezrūpīgās vasaras dienās. Taču, par laimi, tas nenozīmē, ka visa vasara jāpavada sporta kurpēs. Ar pāris papildu piesardzības p..

Lasīt vairāk!
Lai pēdas būtu veselas

Lai pēdas būtu veselas

Ja esat cukura diabēta pacients, Jums ir lielāks risks gūt nopietnus pēdu veselības traucējumus, kas var rezultēties amputācijā. Lielākoties pēdu problēmas var tikt novērstas, taču tas ir iespējams tikai tad, ja pacients ikdienā seko līdzi savu pēdu stāvoklim, kā arī vismaz reizi gadā tās pārbauda pie pēdu aprūpes speciālista - podologa. Tādēļ vismaz reizi 12 mēnešos pacientam ar diabētu jāapmeklē diabētiskās pēdas aprūpes kabinets. Pēdu pārbaudes process             Pārbaudes sākumā Jums būs jānoauj apavi un jānovelk zeķes v..

Lasīt vairāk!
7. aprīlis - Pasaules veselības diena

7. aprīlis - Pasaules veselības diena

Vēršot uzmanību uz diabēta problemātiku valstī un aicinot uz aktīvu rīcību, Pasaules Veselības dienas ietvaros, kas šogad norit ar devīzi “Veselība visiem” Latvijas Diabēta federācija nosūtīja Latvijas Republikas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijai, Latvijas Valsts prezidenta kancelejai, Latvijas Republikas Ministru prezidentam un Latvijas Republikas Veselības ministrijai vēstuli. Vēstulē valsts augstākajām amatpersonām, norādīts uz hroniskās saslimšanas radīto ekonomisko slogu un aicinot uz diskusiju par steidza..

Lasīt vairāk!
LDF projekts

LDF projekts

Latvijas Diabēta federācijas projekts „Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā  integrācija sabiedrībā „Nepaliec malā”” guvis atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursā un tā īstenošana  dos iespēju rīdziniekiem ar 1 tipa cukura diabētu uzzināt vairāk par drošām aktivitātēm un sportošanu, jo cukura diabēta ikdienas līkloči jeb diabēts nevar būt šķērslis aktīvam dzīvesveidam.  Projekta īstenošanas sākuma  semināros tiks veikta aptauja par dalīb..

Lasīt vairāk!