Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dažādi

Svētku laiks

Svētku laiks

Ziemassvētki, Jaunais gads - daudziem gaidītākie svētki, taču nav noslēpums, ka svētku laiks ir viens no izaicinošākiem cilvēkiem ar diabētu. Tāpēc gatavosimies kopā, lai ikvienam šie svētki būtu priekpilni! Veicot tikai dažas izmaiņas savos ikdienas paradumos, jūs varat turpināt pienācīgi kontrolēt diabētu, baudot arī visas svētku izklaides un prieku. Nenovērtējiet par zemu stresa ietekmi uz diabētu Varētu domāt, ka ar visu jautrību, smiekliem un satraukumu, kas apvij svētkus, tas varētu būt pasākums bez stresa, bet tā nav. Svētki var būt ļoti satraucoši, un &scaron..

Lasīt vairāk!
Jaunais Saules žurnāls

Jaunais Saules žurnāls

Noderīgi, vērtīgi padomi, kā arī kodolīga informācija par diabēta aprūpi vienkopus - Saules žurnālā. Lasi jau tagad jaunajā žurnāla numurā - Saule Ir iznācis jaunais Saules žurnāls, kurā atspoguļo pēdējo mēnešu svarīgākos notikumus un dalās ar vērtīgu informāciju par diabēta uzraudzību un profilaktiskajām pārbaudēm. Viens no pirmajiem žurnāla rakstiem ir par rudens sākumā organizēto sieviešu nometni, kur sapulcināja sievietes, kuras dzīvo ar diabētu, ar mērķi atvilkt elpu no ikdienas pienākumiem, atpūstos, uzzinātu vērtīgus padomus speciālistu nodarbībās, kā arī uzsvērtu em..

Lasīt vairāk!
Pilsoniskās sabiedrības organizācijas apvienojas cieņpilnai komunikācijai par Covid-19 vakcināciju

Pilsoniskās sabiedrības organizācijas apvienojas cieņpilnai komunikācijai par Covid-19 vakcināciju

Lai informētu nevalstiskās organizācijas un atsevišķas sabiedrības grupas, kurās dažādu iemeslu dēļ ir salīdzinoši zemāka vakcinēšanās aptvere, par Covid-19 vakcīnām un vakcinēšanos, sekmētu Latvijas iedzīvotāju vakcinēšanos, mazinātu bažas par vakcīnu iespējamo ietekmi un skaidrotu praktiskos soļus, kā saņemt vakcīnu, 13 pilsoniskās sabiedrības organizācijas ir apvienojušās sadarbībai Latvijas Pilsoniskās alianses projektā “Organizētā pilsoniskā sabiedrība cieņpilnai komunikācijai par Covid-19 vakcināciju”.  No 1. līdz 3. decembrim..

Lasīt vairāk!
Kas ir hipoglikēmija? Simptomi un ārstēšana

Kas ir hipoglikēmija? Simptomi un ārstēšana

Viena no biežākajām insulīna lietošanas blakusparādībām ir hipoglikēmija vai zems cukura līmenis asinīs. Hipoglikēmija var būt viegla, mērena vai smaga. Tas var izraisīt arī bailes cilvēkiem ar 1. tipa cukura diabētu, un šīs bailes bieži var būt šķērslis insulīna uzņemšanai. Kas ir hipoglikēmija? Hipoglikēmija nozīmē zemu glikozes (cukura) līmeni asinīs. Saskaņā ar Amerikas Diabēta asociācijas 2019. gada medicīniskās aprūpes standartiem “hipoglikēmija ir galvenais ierobežojošais faktors 1. un 2. tipa diabēta glikēmijas pārvaldīšanā”. ..

Lasīt vairāk!
Šā gada otrais žurnāla “Saule”  izdevums Nr. 69.

Šā gada otrais žurnāla “Saule” izdevums Nr. 69.

Kā parasti vasaras mēnešos, ceļu pie lasītājiem sāk šā gada otrais žurnāla “Saule”  izdevums Nr. 69. Lai gan vasara ir laiks, kad atpūsties pie upes, ezera vai jūras, vai garajos vakaros doties lēnās pastaigās un sajust kā krēsla lēnām piepilda laukus un pilsētas, un noķert vēl pēdējos saules glāstus pirms tā lēni aizslīd aiz apvāršņa, taču tas var būt arī piemērots laiks lai par diabētu un ar to saistītām lietām izstāstītu saviem mīļajiem tieši un atklāti, daloties savās emocijās, šaubās un  grūtībās. Jo diabēta kontrole ir kā ceļ&sc..

Lasīt vairāk!
Uzmanību – klāt gripas epidēmija!

Uzmanību – klāt gripas epidēmija!

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. Gripa Latvijā izplatās rudens - ziemas periodā. Parasti saslimstības pacēlums ilgst 8 - 10 nedēļas. Vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Grip..

Lasīt vairāk!