Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

 • Vai Tu esi
  Vai Tu esi riska grupā?
 • Par
  Par COVID-19
 • Žurnāls
  Žurnāls Saule
 • DIABETES &COVID 19
  DIABETES &COVID 19 SURVEY
Sākumlapa
Aicinām savā pulkā ikvienu, kas dzīvo vai vēlas dzīvot ar atziņu – 

„Diabēts nav slimība, bet dzīves veids”. 

Ikviens, kas gatavs dalīties ar savu diabēta pieredzi un iegūt jaunas ierosmes, diabēta biedrībā atradīs atbalstu un izpratni. 
 
Kļūsti mūsu biedrs, ja piekrīti, ka tikai kopējiem spēkiem varam risināt tās problēmas, kas saistītas ar veselības aprūpi un finansējuma palielinājumu valsts apmaksātiem medikamentiem un cukura paškontroles līdzekļiem!
Dr. Med Indra Štelmane, Federācijas prezidente

Aktualitātes

 Vai gēni spēlē lomu diabēta attīstībā?

Vai gēni spēlē lomu diabēta attīstībā?

Ir gadījumi, kad diabēts mēdz parādīties vienā ģimenē vairākās paaudzēs, no kā rodas jautājums – vai slimībai ir ģenētisks cēlonis? Patiesībā atbilde ir sarežģīta, jo diabēta attīstība ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, diabēta veida, diētas, dzīvesveida un apkārtējās vides. Par to, kādu lomu cilvēka gēni ieņem diabēta attīstībā, uzzini raksta turpinājumā! Kā ģimenes ģenētiskā vēsture un riska faktori ir saistīti ar 1. tipa, 2. tipa un gestācijas diabētu? Neviens cukura diabēta veids pats par sevi nav ģenētisks, bet cilvēka DNS var ietekmēt tā attīstības risku. Kā gēni va..

Lasīt vairāk!
6 noderīgas mobilās aplikācijas

6 noderīgas mobilās aplikācijas

Ja Tu ikdienā sadzīvo ar diabētu, prioritāšu noteikšana veselībai nekad nav bijusi tik svarīga. Nepieciešams pakārtot dienas grafiku, maltītes, plānot uzņemtās pārtikas apmēru un sastāvu striktāk kā jebkuras parastas diētas gadījumā. Pētījumi liecina, ka diabēta lietotņu izmantošana var uzlabot veselību. Lasi un uzzini par 6 noderīgām mobilajām aplikācijām! Noderīgas aplikācijas slimniekiem, kuriem ir diabēts Virtuālajos lietotņu veikalos pieejamas visdažādākās aplikācijas, tostarp tādas, kas var būt noderīgas personām ar diabētu. Lai palīdzētu saprast, ko no ..

Lasīt vairāk!
1. tipa diabēts un mentālā veselība – kādi draudi pastāv?

1. tipa diabēts un mentālā veselība – kādi draudi pastāv?

1. tipa diabēts ir pastāvīga, visu diennakti klāt esoša slimība, kas tās slimniekam var izraisīt dažādas sajūtas. Cilvēki var piedzīvot dusmas, skumjas, vilšanos, raizes vai nomāktību dienām, nedēļām un pat mēnešiem ilgi. Tiem cilvēkiem, kuriem ir konstatēts 1. tipa diabēts, ir augstāks mentālās (garīgās) veselības problēmu, tostarp depresijas un trauksmes, risks. Mentālā veselība iekļauj emocionālos, psiholoģiskos un sociālās labklājības faktorus. Tā ietekmē mūsu domāšanu, emocijas un uzvedību. Tā arī palīdz noteikt, kā mēs adaptējamies stresa situācijām, attiecami..

Lasīt vairāk!

Digitālā dienasgrāmata

ienākt!

Digitālā dienasgrāmata izstrādāta sadarbībā ar: