Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Vecākiem & bērniem

Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.

Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība kopā ar ar Bērnu kļīniskās universitātes slimnīcas endokrinologu kolektīvu izstrādājusi jaunu bukletu “Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.” Ja bērnam, pusaudzim vai jaunietim ir diabēts viņam ir tiesības būt sabiedrībā kā ikvienam vienaudzim un ir jāaug un jāizglītojas bērnu dārzā vai skolā. Bērna veiksmīga un droša iekļaušanās izglītības iestādes vidē ir atkarīga no apkārtējo zināšanām, iejūtības, sapratnes  un vēlmes palīdzēt, ka arī no vecāku pieredzes un ārstējošā ārsta profe..

Lasīt vairāk!
Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības kopsapulce

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības kopsapulce

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība laipni aicina vecākus, kuru ģimenē aug bērns ar cukura diabētu, kopā ar bērniem piedalīties biedrības organizētajā ikgadējā biedru kopsapulcē, kas notiks šā gada 25.martā Rīgas skolēnu pils zālē (3.stāvā), Kr. Barona iela 99, Rīgā (Braukt ar 6. tramvaju līdz pieturai – Daugavas sports nams)  no plkst. 10.00 – 14.30 Bērniem paredzētas nodarbības ar audzinātāju, tikmēr vecāki atskatīsies uz biedrības 27. darba gadiem, kā arī iepazīsies un apspriedīs biedrības šodienas aktualitātes. Pasākuma laikā tiks sniegta pap..

Lasīt vairāk!
Informācija vecākiem

Informācija vecākiem

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība organizē informācijas dienu, veltītu Pasaules diabēta dienai ar vadmotīvu „ Diabēts un acis ” š.g. 12. novembrī. Pasākuma sākums plkst. 10. 00 Rīgas skolēnu pils zālē , (III st.) Kr. Barona ielā 99. (Jābrauc ar 6. tramvaju līdz pieturai Daugavas sporta nams.) 10.00 – 11.00 -  tikšanās ar firmu pārstāvjiem. Firmu piedāvāto medikamentu un palīglīdzekļu prezentācija.     Darba kārtība:  11.00 – 12.00   - grāmatas “..

Lasīt vairāk!
Vai diabēts var negatīvi ietekmēt vēl nedzimušu bērnu?

Vai diabēts var negatīvi ietekmēt vēl nedzimušu bērnu?

Neskatoties uz sasniegumiem medicīnā, vēl joprojām bērni, kas dzimuši sievietēm ar cukura diabētu, ir riska zonā pret dažādām slimībām. Augsts glikozes līmenis pirmajā trimestrī palielina dažādu saslimšanu un aborta risku, tāpēc ir svarīgi rūpīgi kontrolēt glikozes līmeni jau pirms mazuļa ieņemšanas - plānošanas periodā. Daži no riskiem, kas var ietekmēt mazuli, ja glikozes līmenis ir par augstu: aborts; priekšlaicīgas dzemdības; dažādi iedzimti defekti; zems glikozes līmenis pēc dzimšanas ilgstoša dzelte apgrūtināta elpo&scar..

Lasīt vairāk!
Atbalsta grupas ģimenēm, kuras aprūpē bērnus ar invaliditāti

Atbalsta grupas ģimenēm, kuras aprūpē bērnus ar invaliditāti

Atbalsta grupu mērķis ir motivēt bērnu ar  diabētu vecākus aktīvi iesaistīties bērnu sociālās rehabilitācijas īstenošanā, stiprināt ģimenes un attīstīt to iekšējos resursus, kā arī uzlabot dzīves kvalitāti ģimenēs, kurās aug bērns ar diabētu.  Pakalpojumu nodrošina “Baltijas Psihoterapijas institūts”, tā speciāliste psihoterapeite Dace Rolava.  Pieteikties atbalsta grupai Latvijas Bērnu un Jauniešu diabēta biedrībā pa tālruni 294 849 09 vai rakstot e-pastu: bernudiab@elva1.lv. Atbalsta grupas: 2015. gadā 22.08., 16.09., 10...

Lasīt vairāk!