Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Aktualitātes

Vai ir 3. tipa diabēts?

Vai ir 3. tipa diabēts?

Bieži ir nācies dzirdēt par 1. un 2. tipa diabētu, taču mūsdienās tiek runāts arī par vēl kādu – 3. tipa diabētu. Kas īsti tas ir un kādi ir tā simptomi? 3. tipa diabēts izpaužas kā insulīna rezistence jeb nejutīgums pret insulīnu smadzenēs. To mēdz dēvēt arī par Alcheimera slimību un tā ir progresējoša smadzeņu slimība. Cilvēki, kuriem ir šis stāvoklis, pakāpeniski zaudē atmiņu un garīgo uzmanību. Viņiem var būt emocionālas svārstības un uzvedības izmaiņas. Lai gan 1. un 2. tipa cukura diabētu raksturo paaugstināts cukura līmenis asinīs, pētījumā, ko 2012. gadā veica..

Lasīt vairāk!
Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas

Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas

Ziņojot par blaknēm, varam padarīt zāles drošākas:  Zāļu valsts aģentūra jau otro reizi īsteno sociālo mediju kampaņu No 2017. gada 21. līdz 24. novembrim Zāļu valsts aģentūra (ZVA) īsteno sociālo mediju kampaņu, lai veicinātu ziņošanu par zāļu blaknēm. Kampaņa notiek otrās Eiropas mēroga zāļu blakusparādību informācijas nedēļas ietvaros, un tās uzmanības centrā šogad ir bezrecepšu zāles. Lai gan zāles ir drošas un efektīvas, blakusparādības tomēr nereti ir sastopamas, pat, ja ir runa par bezrecepšu zālēm. Ir svarīgi izprast ar zāļu lieto&s..

Lasīt vairāk!
Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības

Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības

Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības Pēc starptautiskās Diabēta federācijas datiem, diabēts ir devītais nāves iemesls pasaulē sievietēm ar cukura diabētu. Sirds asinsvadu slimību ziņā sievietes parasti ir daudz izturīgākas nekā vīrieši – līdz pat menopauzei sirds asinsvadu slimības vai šo slimību biežākais iemesls - augsts asinsspiediens – sieviešu vidū ir maz izplatīts. Tomēr, ja sieviete slimo ar diabētu, sirds asinsvadu slimības un augsts asinsspiediens ir pat ļoti izplatītas saslimšanas jau pirmsmenopauzes laikā.   Diabēts ievēroj..

Lasīt vairāk!
Cukura diabēta ārstēšanas rokasgrāmata

Cukura diabēta ārstēšanas rokasgrāmata

Tuvojoties Pasaules Diabēta dienai ceļu pie saviem lasītājiem - pacientiem ar 2. tipa diabētu, kas diabēta ārstēšanā izmanto tabletes, sākusi Latvijas Diabēta federācijas un SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic atbalstītais jaunais informatīvais materiāls – “Cukura diabēta ārstēšanas rokasgrāmata”. Grāmatas autori ir Diseldorfas (Vācija) diabēta apmācības skolas veidotāji un zinoši diabēta apmācības eksperti, medicīnas doktori Viktors Jurgens, Monika Grīsele un Peters Kronsbeins. Grāmata, kas ieguvusi lielu popularitāti ar savas praktisko pieeju diabēt..

Lasīt vairāk!
Kas jāzina par grūtniecības diabētu

Kas jāzina par grūtniecības diabētu

Grūtniecības cukura diabēts jeb gestācijas diabēts ir jebkuras pakāpes un izteiktības glikozes vielmaiņas traucējumi, ko pirmo reizi konstatē grūtniecības laikā. Tas izraisa paaugstinātu glikozes līmeni asinīs un neārstēts var ietekmēt Jūsu un mazuļa veselību grūtniecības laikā. Visbiežāk grūtniecības diabēts sākas pēc 24. – 28. grūtniecības nedēļas. Pēc Starptautiskās Diabēta federācijas datiem, pasaulē apmēram 16% grūtniecību komplicējas ar diabētu. Parasti pēc dzemdībām gestācijas diabēts izzūd. Lai gan grūtniecības cukura diabēts, tāpat kā jebkuras citas komplikācijas grūtniecības..

Lasīt vairāk!
Pasaules Diabēta diena 2017

Pasaules Diabēta diena 2017

Līdz Pasaules Diabēta dienai 30 dienas! Šogad Pasaules Diabēta dienas tēma ir «Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību», lai aktualizētu glikozes vielu maiņas un insulīna darbības traucējumu problēmas un izaicinājumus sievietēm, uzlabotu tām savlaicīgu diabēta diagnostiku un ārstēšanas rezultātus.  Pēc Starptautiskās Diabēta federācijas aplēsēm, pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 199 miljons sieviešu ar cukura diabētu, bet, turpinoties pašreizējām saslimšanas pieauguma tendencēm, 2040. gadā būs jau ap 313 miljoniem. Četras no ..

Lasīt vairāk!