Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Aktualitātes

Šā gada pirmais žurnāls “Saule„

Šā gada pirmais žurnāls “Saule„

Ar prieku informējam, ka ceļu pie saviem lasītājiem sācis šā gada pirmais  žurnāla “Saule” izdevums, Nr. 65.  Diabēta ārstēšanas iespējas un veselības atgūšana – tās ir jomas, kur paši pacienti ar diabētu un sabiedrība kopumā , visvairāk gaida jaunas iespējas.   Lai gan slimības pilnīga uzveikšana un izārstēšanās ir vēl tikai nākotnes sapnis, tomēr tieši pēdējos gados ārstēšanas un kontroles iespējas ir strauji attīstījušās un tās ienāk arī pie mums Latvijā.  Taču neskatoties uz jauno m..

Lasīt vairāk!
Lai pēdas būtu veselas

Lai pēdas būtu veselas

Ja esat cukura diabēta pacients, Jums ir lielāks risks gūt nopietnus pēdu veselības traucējumus, kas var rezultēties amputācijā. Lielākoties pēdu problēmas var tikt novērstas, taču tas ir iespējams tikai tad, ja pacients ikdienā seko līdzi savu pēdu stāvoklim, kā arī vismaz reizi gadā tās pārbauda pie pēdu aprūpes speciālista - podologa. Tādēļ vismaz reizi 12 mēnešos pacientam ar diabētu jāapmeklē diabētiskās pēdas aprūpes kabinets. Pēdu pārbaudes process             Pārbaudes sākumā Jums būs jānoauj apavi un jānovelk zeķes v..

Lasīt vairāk!
7. aprīlis - Pasaules veselības diena

7. aprīlis - Pasaules veselības diena "Veselība visiem"

Vēršot uzmanību uz diabēta problemātiku valstī un aicinot uz aktīvu rīcību, Pasaules Veselības dienas ietvaros, kas šogad norit ar devīzi “Veselība visiem” Latvijas Diabēta federācija nosūtīja Latvijas Republikas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijai, Latvijas Valsts prezidenta kancelejai, Latvijas Republikas Ministru prezidentam un Latvijas Republikas Veselības ministrijai vēstuli. Vēstulē valsts augstākajām amatpersonām, norādīts uz hroniskās saslimšanas radīto ekonomisko slogu un aicinot uz diskusiju par steidza..

Lasīt vairāk!
Šokolādes kārumi Lieldienās jeb veselīgi šokolādes ēšanas ieteikumi

Šokolādes kārumi Lieldienās jeb veselīgi šokolādes ēšanas ieteikumi

Lieldienas, tāpat kā vairums svētku, ir laiks ģimenei, draugiem, priekam un ēdienam, tai skaitā šokolādei. Laikā, kad veikalu plaukti piepildīti ar kārdinošām šokolādes Lieldienu olām, laiks uzzināt, kā svētku laikā ievērot sabalansētu diētu un patērēt gardo izstrādājumu veselīgākā veidā. Ne tikai diabēta pacientiem, bet visiem, kuri seko savai labklājībai, galvenais nosacījums, lai šokolādes baudīšana neietekmētu veselības stāvokli, ir mērenība un savaldīšanās. Tas nozīmē, ka šokolāde jāatstāj īpašiem gadījumiem, nevis jāizmanto bada ..

Lasīt vairāk!
Labākās mobilās aplikācijas diabēta pacientiem

Labākās mobilās aplikācijas diabēta pacientiem

            Nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, lietojot medikamentus un sekojot ārstēšanās plānam, cilvēki ar diabētu spēj sadzīvot ar slimību un saglabāt labu dzīves kvalitāti.  Taču nemitīga diabēta kontrolēšana var kļūt par izaicinājumu. Lai atvieglotu ikdienas gaitas, esam apkopojuši mobilās aplikācijas, kuras radītas klientiem ar diabētu, kā arī tādas, kuras palīdzēs ievērot veselīgu dzīvesveidu jebkuram. Fooducate Bezmaksas (papildu maksas iespējas) Pieejams Iphone lietotājiem Aplikāci..

Lasīt vairāk!
LDF projekts

LDF projekts "Nepaliec malā"

Latvijas Diabēta federācijas projekts „Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā  integrācija sabiedrībā „Nepaliec malā”” guvis atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursā un tā īstenošana  dos iespēju rīdziniekiem ar 1 tipa cukura diabētu uzzināt vairāk par drošām aktivitātēm un sportošanu, jo cukura diabēta ikdienas līkloči jeb diabēts nevar būt šķērslis aktīvam dzīvesveidam.  Projekta īstenošanas sākuma  semināros tiks veikta aptauja par dalīb..

Lasīt vairāk!