Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Aktualitātes

SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā

SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā

2018. gada SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā no 25. līdz 27. oktobrim. Šis kongress ir pirmais šāda veida pasākums tiešās izglītības pasākumu sērijā, ko izstrādājusi Starptautiskā Diabēta federācija (IDF), lai novērstu diabēta komplikācijas un uzlabotu aprūpi cilvēkiem, kuri saskaras ar šīs slimības komplikācijām. Šis globālais kongress veltīts VISA veida komplikācijām – hroniskām un akūtām – tostarp kardiovaskulārajai disfunkcijai, nefropātijai, retinopātijai, neiropātijai, perifēro artēriju slimībai, pēdām, nealkoholis..

Lasīt vairāk!
1.tipa cukura diabēta pacientu aptauja

1.tipa cukura diabēta pacientu aptauja

Latvijas Diabēta federācija, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projektu konkursa finansētā projekta "Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā integrācija sabiedrībā "Nepaliec malā"" ietvaros, veic ar 1.tipa cukura diabēta pacientu (vai viņu vecāku) aptauju, kuras mērķis ir noskaidrot aktuālākās problēmas 1.tipa diabēta pacientu fizisko aktivitāšu paradumos Rīgā un Latvijā. Aptaujas rezultāti tiks ņemti vērā bukleta "Fiziskās aktivitātes un sports pacientiem ar 1. tipa diabētu" izstrādē. Lūdzam atbildēt uz visiem jautājumiem. Anketu skatī..

Lasīt vairāk!
Rūpes par pēdām vasarā

Rūpes par pēdām vasarā

Vairums cilvēku ar nepacietību gaida to brīdi, kad ar basām kājām varēs izbaudīt sakarsušās pludmales smiltis, kā arī vasaras mēnešos izvēlēties sandales ierasto slēgto apavu vietā. Taču jāzina, ka diabēta pacientiem, kuriem bieži vien ir pasliktināta asinsrite kājās un jušanas traucējumi pēdās , šādas ierastas aktivitātes ir drauds veselībai. Diabēta pacientiem vienmēr ir jāpievērš pastiprināta uzmanība pēdu kopšanai, arī bezrūpīgās vasaras dienās. Taču, par laimi, tas nenozīmē, ka visa vasara jāpavada sporta kurpēs. Ar pāris papildu piesardzības p..

Lasīt vairāk!
Seminārs par aktīvu dzīvesveidu

Seminārs par aktīvu dzīvesveidu

Latvijas Diabēta federācija un Rīgas Diabēta biedrība aicina rīdziniekus ar 1. tipa cukura diabētu uz informatīvo semināru par aktīvu dzīvesveidu sestdien, 26. maijā, viesnīcā “Monika Hotel”, Rīgā. Seminārā Rīgas Stradiņa universitātes profesore, endokrinoloģe Ilze Konrāde skaidros, kas jāņem vērā pacientiem ar 1. tipa diabētu dažādu fizisko aktivitāšu laikā un kā izvairīties no nevēlamām glikozes līmeņa svārstībām. Savukārt rehabilitologs Matīss Mežals stāstīs par dažādiem fizisko aktivitāšu veidiem un kā efektīvi plānot savas aktivitātes. Pasākumā piedalīsies ar..

Lasīt vairāk!
Uzturs vasarā un diabēts

Uzturs vasarā un diabēts

Tagad, kad vasara lutina ar patīkamiem laikapstākļiem un vakari kļūst garāki, maltītes bieži vien tiek ieturētas ārpus mājas. Arī dārza ballītes, pludmales dienas un pat festivālu baudīšana ģimenes un draugu pavadībā nav retums. Sākot ar neveselīgu ēdienu kārdinājumu, līdz pat karstuma izraisītām glikozes līmeņa svārstībām asinīs - cukura diabēta pacientiem dažādas vasarai tipiskas aktivitātes sagādā virkni izaicinājumu. Lai diabēts nebūtu šķērslis labai laika pavadīšanai arī karstajā gadalaikā, iepazīstieties ar mūsu padomiem veselības saglabāšanai. Karstumā - ..

Lasīt vairāk!
Transportlīdzekļu vadīšana un diabēts

Transportlīdzekļu vadīšana un diabēts

Automašīna – viens no cilvēces brīnišķīgākajiem izgudrojumiem, kurš ne tikai ļauj ātri pārvietoties un nokļūt vēlamajā punktā, bet arī ietaupa laiku un paver iespējas nokļūt nebijušās vietās. Ja jums ir cukura diabēts, nebūtu jāzina ne tikai par auto vai citu transportlīdzekļu vadīšanu un to priekšrocībām, bet arī jāatceras par dažādiem drošības pasākumiem, kuri padarīs šo pieredzi patīkamāku. AM, A1 un A, B1, B un  BE  kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem Šo kategoriju transportlīdzekļu vadītājam atļau..

Lasīt vairāk!