Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Aktualitātes

Atrodi savu endokrinologu

Atrodi savu endokrinologu

                Rīga Tituls Vārds Uzvārds Nosaukums Adrese Pilsēta Telefons e-pasts Dr Inga Balcere Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ambulatorā daļa Pilsoņu iela 13 Rīga RĢ- 67069280   Dr Aija Bogdānova A/S Veselības centra a..

Lasīt vairāk!
Paškontrole

Paškontrole

Kāpēc pašam jānosaka cukura (glikozes) līmenis asinīs?
Paškontrole ir glikozes noteikšana asinīs vai urīnā, ketonvielu noteikšana urīnā ikdienas apstākļos ik dienas vai dažas dienas nedēļā (atkarībā no slimības tipa un ārstēšanas veida), ko izdara katrs pats ar speciāli šim nolūkam paredzētu teststrēmeļu (stripu) palīdzību, izmantojot pievienoto krāsu skalu vai ar aparāta – glikometra palīdzību. Tādā veidā ātri un pietiekami precīzi (jāievēro lietošanas instrukcija) var uzzināt pašreizējo cukura daudzumu asinīs un novērtēt stāvokli...

Lasīt vairāk!
Sociālā aprūpe

Sociālā aprūpe

IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VESELĪBAS APRŪPI
 (cilvēktiesību deklarācijas 25. pants) Slimojot ar cukura diabētu, svarīga nepieciešamība ir: iespēja bieži noteikt cukura daudzumu asinīs un/vai urīnā; insulīns, lai regulētu cukura daudzumu asinīs; iespēja saņemt piemērotas uztura un fizisko aktivitāšu rekomendācijas; regulāras veselības pārbaudes, lai izvairītos no komplikāciju (aklums, nieru nepietiekamība, amputācijas) attīstības; informācija par jaunākajiem sasniegumiem cukura diabēta ārstēšanā. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ IZGLĪTĪBU 
(cilvēktiesību dekl..

Lasīt vairāk!
Ieteikumi uzturam

Ieteikumi uzturam

Uztura galvenās sastāvdaļas ir ogļhidrāti, olbaltumvielas, taukvielas, šķiedrvielas, minerālvielas un vitamīni. Kuņģa-zarnu traktā barība tiek sasmalcināta un ar gremošanas fermentu palīdzību sašķelta līdz sīkākām sastāvdaļām. Tās nokļūst asinīs un tiek aizvadītas līdz katrai ķermeņa šūnai. Tālāk tās izmanto vai nu šūnu atjaunošanai, vai enerģijas iegūšanai. Enerģija vajadzīga ne tikai muskuļu darbam, bet arī orgānu funkciju uzturēšanai. Lai cilvēka organisms varētu normāli darboties, tam ar uzturu jāuzņem ikdienā nepieciešamā e..

Lasīt vairāk!
Kas ir aptaukošanās

Kas ir aptaukošanās

Aptaukošanās jeb adipozitāte ir daudzu faktoru slimība, saistīta ar pārmērīgu tauku uzkrāšanos, kā rezultātā pasliktinās veselība. Aptaukošanās laikā tauku šūnu izmēri un/vai skaits organismā palielinās – pieņemoties svarā, vispirms tauku šūnas paliek lielākas un tad pieaug to skaits. Liekais svars un aptaukošanās ir par iemeslu diabēta attīstībai, kā arī izraisa asinsspiediena un holesterīna paaugstināšanos, neauglību, locītavu bojājumus (artrīti) un pasliktina veselību. Satraucoši ir tas, ka liekais ķermeņa svars jeb adipozi..

Lasīt vairāk!