Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Pasaules Diabēta diena 2017

Pasaules Diabēta diena 2017

Līdz Pasaules Diabēta dienai 30 dienas! Šogad Pasaules Diabēta dienas tēma ir «Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību», lai aktualizētu glikozes vielu maiņas un insulīna darbības traucējumu problēmas un izaicinājumus sievietēm, uzlabotu tām savlaicīgu diabēta diagnostiku un ārstēšanas rezultātus.  Pēc Starptautiskās Diabēta federācijas aplēsēm, pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 199 miljons sieviešu ar cukura diabētu, bet, turpinoties pašreizējām saslimšanas pieauguma tendencēm, 2040. gadā būs jau ap 313 miljoniem. Četras no ..

Lasīt vairāk!
Zobu veselībai ir nozīme

Zobu veselībai ir nozīme

Jau izsenis par vienu no valsts veselības rādītājiem tiek uzskatīts iedzīvotāju zobu stāvoklis. Bojāti vai iztrūkstoši zobi izskatās neglīti, bet ne tas ir galvenais. Neveseli zobi un smaganas ne tikai pasliktina mehānisku barības sasmalcināšanu mutes dobumā, bet var būt arī nevēlams infekcijas perēklis organismā. Cilvēkam ar cukura diabētu ir paaugstināts risks saslimt ar mutes dobuma slimībām. Visbiežāk diabēts veicina zobu bojāšanos un periodonta slimības - infekciju smaganās un kaulaudos, kuros zobi nostiprināti. Kā jebkura infekcija, arī smaganu saslimšanas var..

Lasīt vairāk!
Kā saglabāt kāju veselību? 4 padomi pareizai kāju kopšanai!

Kā saglabāt kāju veselību? 4 padomi pareizai kāju kopšanai!

Ikdienišķa kāju kopšana būtu jāpraktizē ik vienam, tomēr cilvēkiem ar diabētu, par kāju kopšanu būtu jāpiedomā īpaši rūpīgi – balstoties uz Joslin Diabēta centra ārstu Ričardu A. Džeksonu, viens no četriem ar diabētu slimojošiem cilvēkiem ir pakļauts kāju slimību riskam. Lai izvairītos no nopietnām komplikācijām, piemēram, neiropātiju, asinsvadu slimībām un ievainojumiem, rūpes par kāju veselību pavisam noteikti ir jāiekļauj ikdienas diabēta kontrolēšanas pasākumos. Ieviešot savā ikdienā elementārus kāju kopšanas pasākumus, neliels ..

Lasīt vairāk!
Diabēts un ceļošana – 10 ieteikumi drošākam ceļam

Diabēts un ceļošana – 10 ieteikumi drošākam ceļam

Nav noslēpums, ka dzīve ar diabētu liek īpaši izplānot savu ikdienu, ēšanas režīmu un fiziskās aktivitātes, tomēr pareizi sagatavojoties un spējot kontrolēt savu diabētu, ne tikai ikdiena, bet arī ceļojums var izvērsties par drošu piedzīvojumu bez uztraukumiem. Esam apkopojuši 10 ieteikumus, kā ar diabētu ceļot vieglāk, drošāk un  patīkamāk. #1 Insulīns vienmēr tuvumā.  Ceļojot ar lidmašīnu, vilcienu vai automašīnu, pārliecinieties, ka Jūsu ar diabētu saistītie piederumi vienmēr ir pieejami – ceļojot ar lidmašīnu, pi..

Lasīt vairāk!
Miegs un diabēts

Miegs un diabēts

Grūtības aizmigt vakarā, noguruma sajūta pamostoties un nespēja koncentrēties dienas laikā - šīs ir tikai dažas no pazīmēm, kas var liecināt par miega traucējumiem. Visā pasaulē miega traucējumi ir izplatīta problēma, vismaz reizi dzīves laikā ar to saskaras 95% pasaules iedzīvotāju. Bet pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem pašlaik no miega traucējumiem visā pasaulē cieš aptuveni trešdaļa cilvēku, pēc Latvijā veiktas aptaujas datiem – vairāk nekā puse iedzīvotāju. Pat dažas naktī negulētas stundas var būtiski pasliktināt pašsajūtu nākamajā dienā..

Lasīt vairāk!
Jauna terapija, kas varēs izārstēt pirmā tipa cukura diabētu.

Jauna terapija, kas varēs izārstēt pirmā tipa cukura diabētu.

2016. gadā zinātnieki ir nākuši klajā ar jaunu cilmes šūnu terapiju, kas iespējams nākotnē ļaus izārstēt pirmā tipa cukura diabētu. Cukura diabēta slimnieks varēs iztikti bez regulārām injekcijām un cukura mērīšanas. Terapija paredz, ka embrionālās cilmes šūnas tiek pārveidotas par insulīnu ražojošām šūnām, kas mazā kapsuliņā tiek implantētas slimniekam zem ādas. Kapsuliņas funkcija ir aizsargāt šīs šūnas no mūsu imūnsistēmas, kura pretējā gadījumā tām izbruktu un iznīcinātu. Līdz šim terapija jau ir veiksmīgi pārbaudīta uz d..

Lasīt vairāk!