Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Dzīve ar diabētu

Kā saglabāt diabēta kontroli Halovīna vakarā

Kā saglabāt diabēta kontroli Halovīna vakarā

Lai arī Halovīns jeb Visu svēto vakars Latvijā nav tradicionāli svētki, ar katru gadu arvien biežāk tiek ievērotas vairākas ar tiem saistītas tradīcijas, piemēram, pārģērbšanās dažādos tēlos un, protams, arī saldumu vākšana, apstaigājot tuvākus un tālākus kaimiņus. Bērni ar diabētu, tāpat kā citi vienaudži Halovīnos var ēst saldumus, taču vecākiem ir vērts zināt dažus padomus, lai ar šiem svētkiem asociētos tikai pozitīvas atmiņas. Tuvojoties 31. oktobrim jeb Visu svēto vakaram, vecākiem būtu jau laikus jāapspriež vakara plāns ar bērnu, lai viņš zinātu, kas gaidā..

Lasīt vairāk!
Diabēts un mutes dobuma veselība

Diabēts un mutes dobuma veselība

Periodontīts ir smaga smaganu slimības forma, kuru sasniedzot, smaganas sāk atkāpties no zobiem. Atkāpšanās rezultātā starp smaganu uz zobu sāk veidoties kabata, kura laika gaitā kļūst dziļāka un tajā sāk vairoties mikrobi un veidoties strutas. Šādā gadījumā visbiežāk nepieciešams veikt operāciju, lai glābtu zobus. Ja nekas netiek darīts lietas labā, infekcija iznīcina zoba kaulu un zobi kļūst vaļīgi un kustas, kā arī tie tiek pakļauti izkrišanas vai piespiedu izraušanas riskam. Liela daļa diabēta pacientu varētu būt pārsteigti, uzzinot par dažādām negaidī..

Lasīt vairāk!
SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā

SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā

2018. gada SDF Diabēta komplikāciju kongress Hiderabadā no 25. līdz 27. oktobrim. Šis kongress ir pirmais šāda veida pasākums tiešās izglītības pasākumu sērijā, ko izstrādājusi Starptautiskā Diabēta federācija (IDF), lai novērstu diabēta komplikācijas un uzlabotu aprūpi cilvēkiem, kuri saskaras ar šīs slimības komplikācijām. Šis globālais kongress veltīts VISA veida komplikācijām – hroniskām un akūtām – tostarp kardiovaskulārajai disfunkcijai, nefropātijai, retinopātijai, neiropātijai, perifēro artēriju slimībai, pēdām, nealkoholis..

Lasīt vairāk!
Transportlīdzekļu vadīšana un diabēts

Transportlīdzekļu vadīšana un diabēts

Automašīna – viens no cilvēces brīnišķīgākajiem izgudrojumiem, kurš ne tikai ļauj ātri pārvietoties un nokļūt vēlamajā punktā, bet arī ietaupa laiku un paver iespējas nokļūt nebijušās vietās. Ja jums ir cukura diabēts, nebūtu jāzina ne tikai par auto vai citu transportlīdzekļu vadīšanu un to priekšrocībām, bet arī jāatceras par dažādiem drošības pasākumiem, kuri padarīs šo pieredzi patīkamāku. AM, A1 un A, B1, B un  BE  kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem Šo kategoriju transportlīdzekļu vadītājam atļau..

Lasīt vairāk!
5 ieteikumi pirms došanās uz pasākumu ārpus mājas

5 ieteikumi pirms došanās uz pasākumu ārpus mājas

Ja slimojam ar cukura diabētu, ikdienā ne mazums laika nākas veltīt savas veselības uzmanīšanai. Taču arī apmeklējot sabiedriskus pasākumus ārpus mājām un komforta zonas, jābūt uzmanīgiem. Kā rīkoties, lai nezaudētu diabēta kontroli un nepakļautu sevi straujām un nevēlamām glikozes līmeņa svārstībām, būs atkarīgs no pasākuma tipa, ilguma un vietas. Piemēram, došanās uz mājas ballīti neprasīs tik lielu sagatavošanos, kā brīvdabas festivāla apmeklējums trīs dienu garumā. Tomēr vienmēr ir vērts paturēt prātā: neatkarīgi no situācijas diabētam nav Jūs jāattur no jautru un soci..

Lasīt vairāk!
Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības

Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības

Sievietes ar cukura diabētu un sirds slimības Pēc starptautiskās Diabēta federācijas datiem, diabēts ir devītais nāves iemesls pasaulē sievietēm ar cukura diabētu. Sirds asinsvadu slimību ziņā sievietes parasti ir daudz izturīgākas nekā vīrieši – līdz pat menopauzei sirds asinsvadu slimības vai šo slimību biežākais iemesls - augsts asinsspiediens – sieviešu vidū ir maz izplatīts. Tomēr, ja sieviete slimo ar diabētu, sirds asinsvadu slimības un augsts asinsspiediens ir pat ļoti izplatītas saslimšanas jau pirmsmenopauzes laikā.   Diabēts ievēroj..

Lasīt vairāk!