Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Aktualitātes

Zobu veselībai ir nozīme

Zobu veselībai ir nozīme

Jau izsenis par vienu no valsts veselības rādītājiem tiek uzskatīts iedzīvotāju zobu stāvoklis. Bojāti vai iztrūkstoši zobi izskatās neglīti, bet ne tas ir galvenais. Neveseli zobi un smaganas ne tikai pasliktina mehānisku barības sasmalcināšanu mutes dobumā, bet var būt arī nevēlams infekcijas perēklis organismā. Cilvēkam ar cukura diabētu ir paaugstināts risks saslimt ar mutes dobuma slimībām. Visbiežāk diabēts veicina zobu bojāšanos un periodonta slimības - infekciju smaganās un kaulaudos, kuros zobi nostiprināti. Kā jebkura infekcija, arī smaganu saslimšanas var..

Lasīt vairāk!
10 ieteikumi gardām un veselīgām maltītēm

10 ieteikumi gardām un veselīgām maltītēm

Ja neesi pavārs un ar ēst gatavošanu esi uz “Jūs”, ēdiena, kas labi garšo un ir veselīgs, pagatavošana var sagādāt galvassāpes. Tomēr daži vienkārši ēdienreižu plānošanas un sagatavošanās padomi palīdzēs pagatavot veselīgu un garšīgu ēdienu, ko izbaudīs visa ģimene. 1. Velti dažas minūtes katru nedēļu, lai izplānotu savas maltītes. Tas ļaus saplānot ātras un vienkāršas maltītes trešdienās, kad bērniem ir futbola nodarbība, un vēlās vakariņas ceturtdienās, kad jādodas uz vecāku sapulci skolā. Iepriekšēja plā..

Lasīt vairāk!
Nometne iedvesmo

Nometne iedvesmo

Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrība savā 27 gadu garajā darbības pieredzē ir secinājusi, ka tieši vasaras nometnes ir viens no efektīvākajiem rīkiem, lai veicinātu bērnu ar diabētu integrāciju sabiedrībā, jo pēc vasaras nometņu apmeklēšanas bērnos nostiprinās apziņa, ka viņi nav sliktāki par citiem bērniem, ka slimību var kontrolēt un labi kontrolēta slimība netraucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Šogad nometnes labā feju krustmāte bija ABLV Charitable foundation, kas atbalstīja mūs gan finansiāli, gan emocionāli. Ceļš uz nometni nav rožlapiņām kaisīts ..

Lasīt vairāk!
Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts

Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts

Lai palielinātu izvēles iespējas ārstiem un pacientiem Nacionālais veselības dienests no 2017. gada 1. jūlija papildinājis valsts kompensējamo zāļu sarakstu ar 29 medikamentiem un 36 medicīniskajām ierīcēm. Kopumā valsts kompensējamo zāļu sarakstā no 1. jūlija būs 1658 medikamenti un 261 medicīniskā ierīce. Panākta arī vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām par vairāku valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļauto medikamentu cenu, atbilstoši kurai valsts kompensē pacientu zāļu iegādes izdevumus, samazināšanu  no 2 % līdz 30 % . Nacionālais veselības diene..

Lasīt vairāk!
Ogļhidrāti uzturā

Ogļhidrāti uzturā

Kas jāzina par ogļhidrātiem? Ogļhidrāti ir mūsu galvenais enerģijas ieguves avots, kas ir veselīga uztura neatņemama sastāvdaļa, nodrošinot nozīmīgas barības vielas veselam organismam. Ne visi ogļhidrāti, kas tiek apēsti vai uzņemti ar šķidrumu, nonākot gremošanas traktā, gremošanas fermentu ietekmē tiek sadalīti līdz glikozei  un tā uzsūcas asinīs, tādēļ uzņemto ogļhidrātu veidam un daudzumam, kas ikdienā tiek patērēts, ir nozīmīga loma diabēta pārvaldībā un glikozes līmeņa asinīs kontrolēšanā. Kur un kādi ogļhidrāti sastopami pārtikas produktos? ..

Lasīt vairāk!
Ēdam veselīgāk: mīti par ēdienu, kurus vēl joprojām uzskata par patiesību

Ēdam veselīgāk: mīti par ēdienu, kurus vēl joprojām uzskata par patiesību

1. mīts: C vitamīns pasargās no saaukstēšanās. Patiesība: Pētījumi pierāda, ka C vitamīns nepasargā no iesnām un saaukstēšanās, izņemot maratonistus, slēpotājus un karavīrus, kas trenējas izdzīvošanas situācijām. 2. mīts: Ēdot selerijas, tiek dedzinātas vairāk kalorijas, nekā tās tiek uzņemtas. Patiesība: Tas ir mīts, ka selerijām piemīt “negatīvās” kalorijas, tomēr, saturot vien 10 kalorijas uz porciju, tās ir lielisks našķis, ja ir mērķis zaudēt svaru. 3. mīts: Pākšaugi ir jālieto reizē ar graudaugiem, lai tie piegādātu organismam ne..

Lasīt vairāk!