Zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 
un uzzini vairāk par valsts garantēto veselības aprūpi!

8000 1234

Aktualitātes

Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.

Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība kopā ar ar Bērnu kļīniskās universitātes slimnīcas endokrinologu kolektīvu izstrādājusi jaunu bukletu “Skolu un bērnudārzu darbiniekiem par cukura diabētu.” Ja bērnam, pusaudzim vai jaunietim ir diabēts viņam ir tiesības būt sabiedrībā kā ikvienam vienaudzim un ir jāaug un jāizglītojas bērnu dārzā vai skolā. Bērna veiksmīga un droša iekļaušanās izglītības iestādes vidē ir atkarīga no apkārtējo zināšanām, iejūtības, sapratnes  un vēlmes palīdzēt, ka arī no vecāku pieredzes un ārstējošā ārsta profe..

Lasīt vairāk!
Ēdiena etiķešu jūklī: kā neapmaldīties un kam pievērst uzmanību!

Ēdiena etiķešu jūklī: kā neapmaldīties un kam pievērst uzmanību!

   Ēdiena etiķetes spēlē lielu lomu ēdienreižu plānošanā, kas īpaši nozīmīgi ir tieši cilvēkiem ar diabētu. Lai veiksmīgi izplānotu atbilstošu ēdienkarti savam dzīves veidam un varētu precīzi aprēķināt ogļhidrātu vai jebkuru citu uzturvielu daudzumu ēdienā, būtu vērtīgi izprast, ko nozīmē katra sadaļa pārtikas produkta etiķetē.    Produkta uzturvērtības tabula norāda uz enerģijas daudzumu, kas tiek uzņemts, patērējot 100 g konkrētā produkta. Izpētot šo tabulu var uzzināt arī olbaltumvielas, kopējo tauku un piesātināto tauku daudzumu, ogļh..

Lasīt vairāk!
Fiziskās aktivitātes un 1. tipa diabēts

Fiziskās aktivitātes un 1. tipa diabēts

   Nav noslēpums, ka regulāras fiziskās aktivitātes ir veids, kā uzlabot vispārējo veselības stāvokli – sakārtota nervu sistēma, stalta stāja un spēcīgs ķermenis – tās ir tikai dažas priekšrocības, ko sniedz regulāra izkustēšanās. Tomēr, pirms uzsākt jebkāda veida fiziskās aktivitātes – vai tā būtu sportošana, mājas uzkopšana vai darbi dārzā – cilvēkiem ar 1. tipa diabētu būtu nozīmīgi veikt dažus sagatavošanās darbus – sabalansējot insulīna devas ar pareizu un uzturvērtības ziņā precīzu daudzumu ēdiena, lai izvairītos ..

Lasīt vairāk!
Diabētam piemēroti ēdieni

Diabētam piemēroti ēdieni

Internetā bieži klejo saraksti ar “superēdieniem”, kas ikvienam būtu jāiekļauj savā uzturā. Tomēr ne visi no šiem produktiem ir piemēroti cilvēkiem ar diabētu. Esam sagatavojuši savu - diabētam piemērotu - sarakstu ar ēdieniem, kas lieliski papildinās ikdienas ēdienkarti. Sarakstā iekļautajiem ēdieniem piemīt zems glikēmiskais indekss (GI) un tie ir bagāti ar uzturvielām, kuru nereti trūkst tipiskai Rietumu diētai: •    kalciju, •    kāliju, •    šķiedrvielām, •    magniju, ..

Lasīt vairāk!
Miegs un diabēts

Miegs un diabēts

Grūtības aizmigt vakarā, noguruma sajūta pamostoties un nespēja koncentrēties dienas laikā - šīs ir tikai dažas no pazīmēm, kas var liecināt par miega traucējumiem. Visā pasaulē miega traucējumi ir izplatīta problēma, vismaz reizi dzīves laikā ar to saskaras 95% pasaules iedzīvotāju. Bet pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem pašlaik no miega traucējumiem visā pasaulē cieš aptuveni trešdaļa cilvēku, pēc Latvijā veiktas aptaujas datiem – vairāk nekā puse iedzīvotāju. Pat dažas naktī negulētas stundas var būtiski pasliktināt pašsajūtu nākamajā dienā..

Lasīt vairāk!
Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības kopsapulce

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības kopsapulce

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība laipni aicina vecākus, kuru ģimenē aug bērns ar cukura diabētu, kopā ar bērniem piedalīties biedrības organizētajā ikgadējā biedru kopsapulcē, kas notiks šā gada 25.martā Rīgas skolēnu pils zālē (3.stāvā), Kr. Barona iela 99, Rīgā (Braukt ar 6. tramvaju līdz pieturai – Daugavas sports nams)  no plkst. 10.00 – 14.30 Bērniem paredzētas nodarbības ar audzinātāju, tikmēr vecāki atskatīsies uz biedrības 27. darba gadiem, kā arī iepazīsies un apspriedīs biedrības šodienas aktualitātes. Pasākuma laikā tiks sniegta pap..

Lasīt vairāk!